Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ξέσπασμα ο Χαραυγιακός, 4-2 την ΑΕ Μοσχάτου που υποβιβάστηκε

Βαριά ήττα (4-2) για την ΑΕ Μοσχάτου εκτός έδρας κόντρα στον Χαραυγιακό που ξέσπασε επιθετικά και μαζί με Μαρκό και Πανναξιακό υποβιβάζονται από τον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι νικητές του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα μπαίνοντας πολύ δυνατά, αφού στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν 3-0 με τέρματα των Κουτσούμπα(8′), Πλουμή(17′ πέναλτι) και Σόουζα(41′), για να σημειώσουν ακόμα ένα στην επανάληψη με τον Κουτσούμπα(77′).

Η ΑΕ Μοσχάτου  μείωσε σε 3-1 και 4-1 με τους Παυλάκη(65′) και Πασαλίδη(82′), ενώ είχε δοκάρι με τον Ιωάννου(32′). Επίσης οι φιλοξενούμενοι έχασαν στο 88′ πέναλτι με τον Ψυχογιό(η μπάλα πέρασε άουτ).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ(Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Μερκούρι, Αλσίνιο, Π. Παρασκευόπουλος, Κούτρας, Κάρδαρης, Οικονόμου, Ντούνης (91′ Ψυχογιός), Κουκοβίνης (85′ Κυργοτάσης), Πλούμης (77′ Μπίτιλης), Κουτσούμπας, Δραμουντανής

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ(Γιώργος Αρχοντάκης): Κραβαρίτης, Σταύρου, Ζιώβας(24′ Παυλάκης), Βλάχος, Ιωάννου, Φιαμέγκος(46′ Νιζάμης), Καραλής(46′ Σουλελές), Κωνσταντίνου, Κανελλόπουλος(60′ Ψυχογιός), Πασαλίδης, Ζαχαράκης.