Α' ΕΠΣΑ

Παλικάρι η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 0-0 με τον Άτταλο Ν. Φιλαδέλφειας (φωτορεπορτάζ)

Η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου που έμεινε στο 0-0 απέναντι στον Άτταλο Νέας Φιλαδέλφειας με τις πολύκροτες μεταγραφές απέδειξε ότι τελικά η ουσία βρίσκεται μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Στην σχετική για το ματς ανάρτηση της Δάφνης Παλαιού Φαλήρου αναφέρονται τα εξής:

Σημαντικός βαθμός για την ομάδα μας που στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣΑ αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 με τον Ατταλο στο «Σωτ. Αγγελόπουλος».
Η Δάφνη Π.Φαλήρου παρουσίασε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο με δεδομένο ότι ήταν η πρώτη αγωνιστική απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.
Η ομάδα μας έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με κορυφαία στιγμή το τετ α τετ του Κωνσταντινίδη στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.
Κορυφαίος για την ομάδα μας ήταν π γκολκίπερ Μπότος που απέκρουσε πέναλτι στο 60ο λεπτό, ενώ κράτησε το μηδέν και σε εξ’ επαφής κεφάλια στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Δάφνη Π.Φαλήρου: Μπότος, Κόθρας, Χριστόπουλος, Πάλλας, Ιωαννίδης, Λυκουρόπουλος, Γιαννούλης, Βλαχάκης, Φέρτης, Ευθυμίου, Κωνσταντινίδης.
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μιρβελασβίλι, Πυλαρινός, Σανζόνι.

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Βαγγέλης Σάπκας) Μπότος, Ιωαννίδης (65′ λ.τρ. Πυλαρινός), Πάλλας, Χριστόπουλος, Κοθρας, Λυκουρόπουλος, Ευθυμίου (77′ Σαζόνι), Γιαννούλης, Φέρτης, Βλαχάκης (52′ Μερβελασβίλι), Κωνσταντινίδης.

ΑΤΤΑΛΟΣ (Βαγγέλης Γαλάνης) Ρούμπας, Τριποτσέρης, Μπούτιβας, Γκιώνης (46′ Σβίγγος), Τζιόλας, Μποζινάκης, Στάμος (63′ Χρυσανθακόπουλος), Κορνελάτος,, Λύγκος, Λέκκας, Κώστας (80 Κετσές).