Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Οι εξ’ αναβολής αγώνες της Γ’ Εθνικής που θα διεξαχθούν 7/4

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΟΝ 8ο ΟΜΙΛΟ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΙ ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ-ΠΥΘΑΓΟΡΑΣΟι εκλογές της ΕΠΟ ανέβαλαν την άμεση επανεκκίνηση στη Γ’ εθνική, αλλά αυτή θα γίνει την προσεχή Τετάρτη (7/4) με τα εξ αναβολής ματς.

Η ΚΥΑ που δημοσιεύθηκε το Σάββατο (27/3) έδινε την δυνατότητα στη Γ’ εθνική να επανεκκινήσει στις 4 Απρίλη, ωστόσο οι εκλογές της ΕΠΟ έφεραν αναγκαστικές αλλαγές στις ημερομηνίες.

Όπως αναφέρει το Sportime, την Παρασκευή (2/4) αναμένεται να συγκροτηθεί σε σώμα η νέα εκτελεστική επιτροπή της ΕΠΟ και προφανώς είναι αδύνατο να οριστούν αγώνες το Σαββατοκύριακο.

Η επικρατέστερη ημερομηνία για να αρχίσει ξανά η Γ’ Εθνική είναι η Κυριακή (11/4), ωστόσο προκρίνεται η Τετάρτη (7/4).

Όχι, όμως, και για τους 10 ομίλους, αλλά για όσους έχουν έχουν… χρωστούμενα. Δηλαδή για όσους υπάρχουν αναμετρήσεις που αναβλήθηκαν εξαιτίας του Covid-19.

Αυτή είναι η επικρατέστερη ημερομηνία που προκύπτει από κύκλους μέσα από την ΕΠΟ και αναμένεται να εγκριθεί την Παρασκευή.

Η Επιτροπή Διοργανώσεων, την προεδρία της οποίας θα αναλάβει ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αχαΐας και μέλος της Ε.Ε. Άγγελος Δανιήλ, θα προχωρήσει άμεσα στους ορισμούς των εξ αναβολής αγώνων της Τετάρτης (7/4).

Ας δούμε ποιες είναι οι εκκρεμότητες στη Γ Εθνική :

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (3η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου (4η αγωνιστική)
Άρης Αβάτου – ΑΕ Αμπελοκήπων (4η αγωνιστική)
ΑΕ Ευόσμου – Ελπίδα Σαπών (4η αγωνιστική)

2ος όμιλος

ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Αγροτικός Αστέρας (2η αγωνιστική)
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΟ Νέας Καλλικράτειας (3η αγωνιστική)
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Θύελλα Σαρακηνών (4η αγωνιστική)

3ος όμιλος

Ηρακλής Λάρισας – Μακεδονικός Φούφα (2η αγωνιστική)
Κοζάνη – Δίας Δίου (3η αγωνιστική)
Μακεδονικός Φούφα – ΠΟ Φήκης (3η αγωνιστική)
Κοζάνη – Ατρόμητος Παλαμά (4η αγωνιστική)
ΠΟ Ελασσόνας – Μακεδονικός Φούφα (4η αγωνιστική)

4ος όμιλος

ΑΠΟ Αταλάντη – ΓΣ Αλμυρού (4η αγωνιστική)
Δημήτρα Ευξεινούπολης – Αμβρυσσέας Διστόμου (4η αγωνιστική)

5ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΠΑΣ Πρέβεζα (2η αγωνιστική)
Θύελλα Κατσικάς – ΟΦ Αγίου Ματθαίου (3η αγωνιστική)
ΑΕ Μεσολογγίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (3η αγωνιστική)

8ος όμιλος

Πανελευσινιακός – Θύελλα Ραφήνας (4η αγωνιστική)
ΑΟ Πυλίου – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας Κοντακαιΐκων (4η αγωνιστική)

9ος όμιλος

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αίας Γαστούνης (2η αγωνιστική)
Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου (3η αγωνιστική)
Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνεΐκων (3η αγωνιστική)
ΑΟ Διαβολιτσίου – Εθνικός Σκουλικάδου (4η αγωνιστική)

Οι εξ’ αναβολής αγώνες της Γ’ Εθνικής που θα διεξαχθούν 7/4
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Ποιό Δημοφιλή

To Top