Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Μετά από θρίλερ στη Σάμο ο Πανελευσινιακός 3-4 τον Πυθαγόρα

Θρίλερ στην Σάμο. Ο Πανελευσινιακός απέδρασε με το τρίποντο και με σκορ 3-4 σε ματς με εξέλιξη για γερές καρδιές

Για τον 8ο όμιλο 10η αγωνιστική στο Δημοτικό στάδιο Καρλοβάσου ο ΑΟ Πανελευσινιακός ύστερα από ένα δραματικό παιχνίδι που εξελίχθηκε σε θρίλερ επικράτησε του μαχητικού Πυθαγόρα με 4-3(ημίχρονο 2-2) και έσωσε την παρτίδα.
ΤΑ ΓΚΟΛ:
Στο 3′ ο Λάμπρου με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Κακοσίμος έκανε το 0-1. Στην συνέχεια στο 19′ με πλασσέ του Πλατίγγου έγινε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Σεκούμπα με μακρινό σουτ έδωσε προβάδισαμα στον Πανελευσινιακό 1-2. Για να ισοφαρίσει ο Πυθαγόρας 2-2 με ατομική προσπάθεια του Κοκκινάκη 44′.
Μεγάλη ευκαιρία του Πανελευσινιακού στο 52΄όταν ο Σεκούμπα τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα του Πυθαγόρα πλάσαρε δοκάρι και άουτ.
Στο 63′ ο Αρβανιτάκης σημείωσε το 2-3 και πέντε λεπτά αργότερα ο Κακοσίμος έκανε το 2-4. Το σκόρ εκλεισε στο 84′ ο Τσοπάι. Στις καθυστερήσεις λίγο έλειψε να γίνει το 4-4 απο την χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων.
Διαιτητής: Νικόπουλος Αθανάσιος( Θεσσαλίας),Α΄ Βοηθός : Καραγεώργος Απόστολος(Αθηνών). Β΄ Βοηθός: Ιωαννίδης Νικόλαος(Πειραιά). Παρατηρητής: Συμεωνίδης Παναγιώτης (ΕΠΣ Σάμου).
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(προπονητής Θεόφιλος Καλύβας): Σφύρλας, Παναγιωτόπουλος, Σεμερτζάκης(54′ Μπουρντένης), Λογοθέτης(81′ Κακάμης), Οικονομόπουλος, Μπούσης, Λάμπρου, Μακρίδης, Κακοσίμος, Σεκούμπα, Τούσης(54′ Αρβανιτάκης).