Β' ΕΠΣΑ

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε η Αθηναϊδα το Κύπελλο ΕΠΣΑ

Α.Ο Αθηναΐς – Μελίσσια 1-2 (κανονική διάρκεια 1-1)
Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε το Κύπελλο η Αθηναΐδα, χάνοντας στην παράταση με 1-2 από τα Μελίσσια τα οποία αγωνίζονται στην παραπάνω κατηγορία.Η ομάδα του Θανάση Γάκη παρόλα αυτά πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση και γέμισε αισιοδοξία τον κόσμο της ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.
Με τρείς 15χρονους (Τσελικης,Σινανι,Σκαιλιδης) και έχοντας έξι αλλαγές στην 11αδα της σε σχέση με το προηγούμενο ματς παρατάχθηκε η ομάδα μας, η οποία ξεκουράσε παράλληλα τους πρώτους σκόρερ της έως σήμερα, Μαρτεκα και Κορφιατη.
Η Αθηναΐδα ήταν εντυπωσιακή έχοντας συνολικά 12 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ(!!!) ..τρια δοκάρια με τους Γιάννη Καπελη (2) και Ντιντιφα ,ενώ διαμαρτύρεται για την ακύρωση γκολ του Παναγοπουλου στο 89′ με τον επόπτη να ελέγχεται για την απόφαση του να καταλογίσει οφσάιντ μετά από εκτέλεση φάουλ και συνωστισμό παιχτών μέσα στην περιοχή!

Στην σχετική ανάρτηση της Αθηναϊδας αναφέρονται ακόμα τα εξής:
Το γκολ για την ομάδα μας πέτυχε στο 56′ με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ ο Γιάννης Καπέλης, τα στημένα του οποίου προκαλούσαν πανικό στην άμυνα των Μελισσιών και στα 120′ λεπτά του αγώνα.
Φοβερή εκτέλεση φάουλ και από τον Άρη Ντιντιφα στο 91′ η οποία επίσης βρήκε στην συμβολή των δοκαριων.
Στην παράταση η Αθηναΐδα δέχτηκε το 1-2 Στο 100’ο λεπτό από τον Μακρυπιδη σε αντεπίθεση κόντρα στην ροή του ματς.
Στο 112′ ο εξαιρετικός Καρακωστας και στο 116′ ο Νταρλας νικήθηκαν εξ επαφής από τον τερματοφύλακα των Μελισσιών ο οποίος χάρισε στην ομάδα του την πρόκριση.
Από την ομάδα μας σήμερα δεν υστέρησε κανένας ποδοσφαιριστής ενώ συγχαρητήρια θα δώσουμε και στα Μελίσσια που συνετέλεσαν στο να γίνει ένα πολύ όμορφο και συναρπαστικό ματς.
Επόμενος αγώνας της ομάδα μας το Σάββατο στις 16:30 με αντίπαλο τον Αστέρα Εξαρχείων.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, δέντρο και υπαίθριες δραστηριότητες