ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με δύο γκολ του Μαρουκάκη η Καλλιθέα 2-1 εκτός τον Αστέρα Βλαχιώτη

Συνεχίζει να κλέβει την παράσταση όχι μόνο με τους πανηγυρισμούς του αλά Κριστιάνο αλλά και με το προσωπικό του τρολάρισμα ο άσος της Καλλιθέας Ματθαίος Μαρουκάκης αφού με δύο δικά του γκολ η ομάδα του Έλ Πάσο νίκησε εκτός τον φιλόδοξο έστω και σε χαμηλή θέση αυτή τη στιγμή Αστέρα Βλαχιώτη με 1-2

Σύμφωνα με την περιγραφή του https://www.isports.gr οδυνηρή εντός έδρας ήττα δέχθηκε ο Αστέρας Βλαχιώτη από την Καλλιθέα στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας με σκορ 1-2.
Ο Μαρουκάκης πέτυχε 2 γκολ για την Καλλιθέα στο 8ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα – χαρίζοντας το τρίποντο στους φιλοξενούμενους – με τον Κορνέζο να ισοφαρίζει στο 54ο λεπτό.

Ο Αστέρας βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς με τον τελευταίο Ασπρόπυργο να έχει ένα βαθμό λιγότερο.

Tην επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Βλαχιώτη ταξιδεύει στο Αιγάλεω για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.