Α' ΕΠΣΑ

Κάταγμα κλείδας ο Κωνσταντινίδης της Δάφνης Παλαιού Φαλήρου στο εκτός 1-1 με Χαϊδάρι

Ο Κωνσταντινίδης της Δάφνης Παλαιού Φαλήρου έγινε αλλαγή εξαιτίας τραυματισμού στο εκτός έδρας ματς με το Χαϊδάρι το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Υπέστη κάταγμα κλείδας και θα μείνει εκτός τουλάχιστον έναν μήνα

Στο 67′, ο Δαραμάρας αποβλήθηκε για χτύπημα εκτός φάσης, αφήνοντας με δέκα το Χαϊδάρι. Στο 62′, με τέρμα του Ρούπι οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά, η χαρά τους όμως κράτησε μόλις ένα δεκάλεπτο. Στο 80 λεπτό, ο Καββαδίας πέτυχε το 1-1 και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του. Έτσι, το Χαϊδάρι έφτασε τους 4 βαθμούς και παραμένει εντέκατο, ενώ η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου συνεχίζει την αξιόλογη πορεία της, έχοντας 9 βαθμούς μετά από το πέρας των πρώτων πέντε αγωνιστικών του πρωταθλήματος.

Στο α’ μέρος το Χαϊδάρι έχασε πέναλτι με τον Λελούδα αφού ο Μπότος απέκρουσε στο 40′, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στην επανάληψη με τον Ρούπι στο 60.

ΑΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Χλωρός): Σκυριώτης, Πλουμάτος, Αντωνόπουλος (46’ Καμπεράι), Τσώνης, Σωτηριάδης, Ταμπάκης (46’ Τσιούλος), Ρούπι (87’ Ζαρκαλής), Μίχος (68’ Αθανασιάδης), Δαραμάρας, Λελούδας (87’ Γκρεμπι), Αποστολόπουλος

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Σάπκας): Μπότος, Ιωαννίδης (55’ Πυλαρινός), Πάλλας, Κωθράς, Χριστόπουλος, Λυκουρόπουλος, Ευθυμίου (55’ Καββαδίας), Γιαννούλης, Φέρτης, Βλαχάκης (80’ Ποζίδης), Κωνσταντινίδης (30’ λ.τρ. Μιρβελασβίλι)