Β' ΕΠΣΑ

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 Λύκοι Χαϊδαρίου-Θρίαμβος Χαϊδαρίου: Η ανάρτηση του Θρίαμβου

Ισόπαλο το γεμάτο γκολ και θέαμα με σκορ 2-2 έληξε το τοπικό ντέρμπι Λύκοι Χαϊδαρίου-Θρίαμβος Χαϊδαρίου

Στο 15′ ο Ζαχαρίου έκανε το 0-1 για το συγκρότημα του Αντώνη Ζαφειριάδη, με τον Καρακασίδη στο 45′ και Τζαβάρα στο 48′ να βάζουν μπροστά στο σκορ τους τυπικά γηπεδούχους.

Στο 81′ με πέναλτι ο Τζεβελέκος έκανε το 2-2.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τους Λύκους ενώ ο Θρίαμβος σημείωσε τη δεύτερη ισοπαλία σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος δείχνοντας ότι δεν έχει ξεκινήσει καλά.

ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Ιορδανίδης, Δήμου, Τούλης, Δουσούλας, Τουλιαγκανοφ, Ταρούσα (46′ Ηλιαδάκης), Καρακασίδης, Κορωνίος (57′ Κονγκίνη), Κιρκιλής (88′ Πέττας), Τζαβάρας, Δήμου.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: (Αντώνης Ζαφειριάδης) Κουμής, Ντζέλιας, Λώλος, Μπούρας (64′ Ζαγκλής), Στάθης, Τζεβελέκος, Τζαμαλής, Μπακού, Μπόχτης (77′ Κουρατόρας), Ζαχαρίου, Καγιανάς.

Στην ανάρτηση του Θρίαμβου Χαϊδαρίου αναφέρονται τα εξής:

Δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα μας στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος απέναντι στους λύκους Χαϊδαρίου με σκορ 2-2.
Η ομάδα μας κυριευμένη από άγχος και νευρικότητα δεν απέδωσε τα αναμενόμενα με αποτέλεσμα να μη φτάσει στη νίκη.
Το σκορ άνοιξε ο Ζαχαρίου έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια του Μπακού.
Οι γηπεδούχοι όμως ισοφάρισαν στην τελευταία φάση του ημιχρόνου ενώ πήραν το προβάδισμα με 2-1 στην πρώτη φάση του 2ου ημιχρόνου.
Η ομάδα μας από εκείνο το σημείο και μετά έβγαλε αντίδραση, πάθος και δημιούργησε πολλές φάσεις στην αντίπαλη εστία. Σε μία από αυτές ο Μπακού κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Τζεβελέκος για το τελικό 2-2. Λίγο αργότερα μοναδική χαμένη ευκαιρία με τον Τζαμαλή να περνάει αμυντικούς και τερματοφύλακα το πλασέ του όμως από πλαϊνή θέση κατέληξε άουτ.