Α' ΕΠΣΑ

Η Ανθούπολη στην πρεμιέρα 1-2 τα Βριλήσσια: Η ανάρτηση των νικητών

Σε μια δύσκολη έδρα και απέναντι σε μια οργανωμένη ομάδα, στην πρεμιέρα η Ανθούπολη επικράτησε με 1-2 τω ν Βριλησσίων με τον Κυριαζή στο 12′ να κάνει το 0-1. Η ομάδα του Μιχάλη Λυκερίδη αντέδρασε, έχασε τετ α τετ με τον Κατσιμίχα στο 20′ και στο 30′, ο Μακρής σκόραρε για το 1-1 στο 37′ , αφού πρώτα συνεργάστηκε άψογα με τον Κατσιμίχα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η στιγμή του Πάσσαρη να δίνει ξανά το προβάδισμα στην Ανθούπολη, στο 6ςο λεπτό. Έπειτα, ακολούθησε η αποβολή του Μπακέα για τα Βριλήσσια στο 81′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με την Ανθούπολη να έχει ακόμη ένα δοκάρι και τον Τζεβελέκη με τις αποκρούσεις του να κρατάει το διπλό. Τα Βριλήσσια είχαν την ευκαιρία να κάνουν το 2-2, με τον Κατσιμίχα να αστοχεί ξανά στο 85′ και έτσι, το τελικό σκορ παρέμεινε στο 1-2 σε αυτό το πλούσιο σε δράση ματς.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Λυκερίδης): Τζεβελέκης, Αραμπατζής, Γκιονάι, Τσούμας Μα, Τσιτοφώτος, Μπακέας, Ξένος (55′ Σαχινίδης), Τίγκας (75′ Λιόλιος), Τσόυμας Στ. (55′ Καγιώργης), Μακρής), Κατσιμήχας (85′ Δημητρέλος)

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Κολοκκάθης): Ασιμάι, Κακιώρης, Μανουσέλης, Πάσσρης, Ηλιόπουλος, Αντωνόπουλος, Ρεζτσοβ (84′ Καλέμης), Τουφεξίδης (84′ Φανός), Καλογέρης (77′ Μελέτης), Κυριαζής (51′ Ντούλας), Στρείδης Ν.

Στην ανάρτηση των νικητών αναφέρονται τα εξής:

Με το δεξί μπήκε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Α κατηγορίας ΕΠΣΑ .
Στο εναρκτήριο ματς η ομαδα έφυγε με σπουδαίο διπλό με 2-1 απο τα Βριλήσσια απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.
Σε ένα παιχνίδι με ολοκληρωτική κατοχή και πρωτοβουλία από την ομάδα μας,κατορθώσαμε να προηγηθούμε με τον Κυριαζή στο 12,η ομάδα των γηπεδούχων ισοφάρισαν στο 37 και στο 62 του δευτέρου ο Πάσσαρης με σουτ έδωσε το προβάδισμα την νίκη και τους πρώτους μας τρεις βαθμούς στη ομάδα μας.
Έπαιξαν οι:Ασιμαΐ,Κακιώρης,Μανουσέλης,Πάσσαρης,Ηλιόπουλος,Αντωνόπουλος,Ρετζόβ,Τουφεξίδης,Καλογερής,Κυριαζής,Στρείδης.Ν
Και οι:Μελέτης,Φανός,Καλέμης,Ντούπης