Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ανάρτηση του Παλληνιακού για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από την Σταμάτα

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΩΡΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΠαλληνιακός Α.Ο – Palliniakos FC

🏆Πρόωρος αποκλεισμός στη διαδικασία των πέναλτι
Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να πάρει το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ, καθώς αποκλείστηκε από τη Σταμάτα στη διαδικασία των πέναλτι με 7-6. Το σκορ στην κανονική διάρκεια ήταν 2-2 και στο έξτρα ημίωρο της παράτασης οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ με αποτέλεσμα το ματς να λήξει 3-3 και να οδηγηθεί στη… ρώσικη ρουλέτα. Δύο γκολ για τον Παλληνιακό πέτυχε ο Κοβάνης στο 30’ με πλασέ και στο 65’ με πέναλτι και ο Κυριόπουλος στο 100’ με πλασέ. Για τη Σταμάτα σκόραραν οι Μπίντζος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, αυτογκόλ ο Χ. Δημογιάννης στο 60’ και ο Παπιδάκης στο 120’ με πέναλτι. Η ομάδα μας είχε πολλές ευκαιρίες για να καθαρίσει τη νίκη ακόμη και στην παράταση, ωστόσο η απειρία των πολλών νεαρών παικτών σε ορισμένες περιπτώσεις κόστισε με αποτέλεσμα να χαθεί η πρόκριση.
Άριστη η διαιτησία των Ζαχαρόπουλου, Κουτζιακουτζίδη, Πυκνή.
🟡ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Π. Χριστοφιλέας): Μπαλασάκης, Βασιλείου (46’ Δημογιάννης Β.), Αναστασίου, Ελ Γκαμάλ, Κυριάκου (60’ Μασκάι), Ντελής (60’ Κολλινιάτης), Καραμπιέτ Χ., Σεϊτάι (65’ Κούκουρας), Κυριόπουλος, Δημογιάννης Χ., Κοβάνης.
🟢ΣΤΑΜΑΤΑ (Α. Πούλος): Νικολάου, Ταμπάκου, Τορλαχίδης, Αλιάι, Τρακάκης, Μπίντζος (96’ Πατρινός), Ζαφειράτος (70’ Τσεβάς Κ.), Μπραχιμάι (70’ Ζαμάνης), Οσμενάι (96’ Δεσύλλας), Παπιδάκης, Μίχας (40’ Σιατραβάνης).