Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Δύο ενδεκάδες χρησιμοποίησε η ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού με Ηρακλή Νίκαιας (ΦΩΤΟ)

Δύο ενδεκάδες χρησιμοποιήθηκαν από τον κόουτς της Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ στο φιλικό με τον Ηρακλή Νίκαιας

Η σχετική ανάρτηση της Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ:

Γήπεδο Παντελης Νικολαΐδης⚽🇧🇿Ηρακλής Νίκαιας🆚🇹🇭Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ F.C. 3️⃣-1️⃣ #Ημιχρονο 0️⃣-1️⃣⚽ Το τελευταίο της φιλικό παιχνίδι έδωσε η ομάδα μας πριν την επίσημη αγωνιστική έναρξη της σεζόν το ερχόμενο Σάβ/ριακο με τον αγώνα κυπέλλου.Η ομάδα μας αγωνίστηκε με 2 διαφορετικές 11αδες στον αγώνα,μια 11αδα σε κάθε ημίχρονο. Η ομάδα μας παρουσίασε 2 διαφορετικά πρόσωπα στον αγώνα απέναντι σε μια πολύ καλή ομαδα. Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας με εξαίρεση το πρώτο 10λεπτο έδειξαν καλό πρόσωπο και έβγαλαν κάποια στοιχεία από αυτά που θέλει ο προπονητής μας και βρήκε την ομάδα μας προηγούμενη στο ημίχρονο με 0-1 με γκολ του Διονυσοπουλου.Ο προπονητής της ομάδας μας στο ημίχρονο άλλαξε τα 9/11 της ομάδας μας ώστε να δει όλους τους ποδοσφαιριστές μας σε τι κατάσταση βρίσκονται. Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν ιδιαίτερα καλή, δεν έδειξε στοιχεία που θέλει ο προπονητής μας με εξαίρεση τον 16χρονο τερματοφυλακα μας Κουσιδη που έδειξε ότι έχει πολύ ταλέντο και κάποιων παικτών ατομικά, με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να πετύχει 3 τέρματα και να γυρίσει το σκορ (επικράτησε με 3-1). Σίγουρα το αποτέλεσμα δεν έχει κάποια σημασία στα φιλικά παιχνίδια καθώς ακόμα είναι βαριά τα πόδια αλλά πλέον μπήκαμε στην τελική ευθεία και ο προπονητής της ομάδας κ. Σταμάτης Αναστασιάδης είδε σε τι κατάσταση βρίσκονται όλοι οι ποδοσφαιριστές μας και την εικόνα συνολικά σε όλα τα φιλικά παιχνίδια και έβγαλε κάποια χρήσιμα συμπεράσματα για όλους τους ποδοσφαιριστές μας.Η σκληρή δουλειά συνεχίζεται και πλέον ξεκινάνε οι επίσημοι αγώνες. Δουλειά, δουλειά, δουλειά να διορθωθούν τα λαθοι και η ομάδα να παρουσιάσει την εικόνα που μπορεί και θέλει ο προπονητής μας. Στο 1ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Κατσικουρης,Μακρής, Χαραλαμπάκης,Μελάς, Μπέλιας, Σαλάτας, Φιλοπουλος,Διονυσοπουλος,Λεκακης, Ιωάννου, Αντωνίου. Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Κουσιδης,Κλαούντιο Χ., Μπέλιας, Ζαχαρίου, Μελάς, Μάρθας, Πλατσιδάκης, Ουγκρης, Τσίκας, Χατζιελευθεριου.⚽Προχωράμε με σοβαρότητα, πειθαρχεια και προσήλωση στους στόχους μας.Ενωμένοι όλοι μαζί θα πετύχουμε. Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές και των 2 ομάδων για την προσπάθεια. Ευχόμαστε στην ομαδα του Ηρακλή καλή σεζόν με υγεία πάνω από όλα και να πετύχει τους στόχους της. 🇹🇭#TAFC