ΕΠΣΑΝΑ

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-1: Αποτελέσματα φιλικών ομάδων της ΕΠΣΑΝΑ

Σ’ ένα πραγματικά δύσκολο και βαρύ γήπεδο και μάλιστα με χορτάρι και στη μέση της φετινής προετοιμασίας, όπου τα πόδια των ποδοσφαιριστών είναι ακόμα “βαριά” απο τις διπλές προπονήσεις, η ομάδα του Άρη Βούλας έδειξε χαρακτήρα και απέσπασε ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας, στο γήπεδο του Αθηναϊκού. Στο πρώτο εικοσάλεπτο η ομάδα του Αθηναϊκού μπήκε με πολλή ενέργεια και με πολλά αλλά επικίνδυνα μαρκαρίσματα, με αποτέλεσμα ο Ρομάνο να βγει μετά απο πολλαπλά χτυπήματα για να προστατευθεί.

Παρά την αποχώρησή του ο Άρης ισορρόπησε το παιχνίδι και δεν άργησε να προηγηθεί στο 43′ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με ένα πολύ ωραίο γκολ του ΚΡΙΛΗ (0-1). Απο το πρώτο ημίχρονο κιόλας ο προπονητής μας ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ άρχισε να κάνει αλλαγές και να βάζει παιδιά της Ακαδημίας, ώστε να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όσα πιο πολλά παιδια γινόταν (παίξανε τουλάχιστον 12).
Το 2ο ημίχρονο άρχισε και τελείωσε με τα περισσότερα παιδιά να είναι απο την Ακαδημία μας. Η ισοφάριση ήρθε απο ένα λάθος στην άμυνα μας. Βέβαια είχαμε στο 90 τη μεγάλη ευκαιρία να φυγουμε με τη νίκη, αν η κεφαλιά του Θεοδωροπουλου δεν πέρναγε ξυστά απο το δακάρι.
Παρ’ ολα αυτά αισιόδοξα τα μηνυματα, αφού δεν απειληθήκαμε σχεδόν καθόλου απο τον Αθηναϊκό.

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ ΣΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ ΟΠΟΥ Ο ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΠΕΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΓΓΛΕΖΙΚΟ ΣΚΟΡ 5-4

Φιλική ήττα με σκορ 5-4 γνώρισε η ομάδα μας στον εντός έδρας αγώνα, κόντρα στον Παλλαυρεωτικό.
Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την Τριγλία να κερδίζει με 2-0 με σκορερ τους Παπαδιονυσίου και Βασίλη Βίλα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο κ. Παπακωστούλης προχώρησε σε πολλές αλλαγές, με συνέπεια να πέσει ο αγωνιστικός ρυθμός της ομάδας μας, πράγμα που έδωσε στον Παλλαυρεωτικό την ευκαιρία να πάρει τη νίκη.
Σκόρερ στο δεύτερο ημίχρονο για την Τριγλία ήταν ο Τάσος Παπαδιονυσίου και Κώστας Τσούκας.
Παρόλο το αποτέλεσμα ο κ. Παπακωστούλης έβγαλε πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για την ομάδα μας και ειδικά από τους παίκτες της Κ18 που χρησιμοποίησε, γεννηθέντες το 2003 και 2004.
Τον αγώνα για την Τριγλία ξεκίνησαν οι:
Κόρμπας, Τζίτζης, Μεϊμάρογλου, Νταής, Αρβανιτίδης, Καραγιάννης, Τσούκας Ι., Βίλα, Παπαδιονυσίου, Ζαφειρόπουλος, Σένε.
Επίσης αγωνίστηκαν και οι :
Σαράκης, Ναζεράϊ, Χατζόπουλος, Δερβισόπουλος, Πετράκης, Κονταρινης, Τσούκας Κ, Κουμουτσέας, Δελαπόρτας, Καράσι

ΑΟ Κρυονερίου

Με επιτυχία στέφθηκε και το δεύτερο φιλικό της ομάδας μας
Κέρδισε σήμερα με 4-2 τη Δόξα Άνοιξης με χατ τρικ του νεοαποκτηθέντα Ηλία Κωβαιου και το τέταρτο από τον Νεαρό Άγγελο Σταυριδη

ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 4-2
ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ-ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 2-0
Α.Ο ΚΕΡΑΤΕΑΣ-ΠΡΩΤΕΥΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 3-0
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ-ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ (αναβλήθηκε)
Α.Ο ΑΡΤΕΜΙΣ-ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 2-2
ΓΕΡΑΚΑΣ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2-4
ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 0-2