Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Αστέρας Βάρης φιλικό 2-1 με ΑΕ Μοσχάτου που κρατάει τα θετικά και προχωράει

Την ήττα γνώρισε στο 6ο φιλικό προετοιμασίας του το Μοσχάτο με 2-1 από τον Αστέρα Βάρης, σ’ ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο ΔΑΚ Κ Μαγλατζή.

ΒΑΡΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 2-1 ΤΟΥ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σ ΕΝΑ ΠΛΟΥΣΙΟ ΣΕ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΦΙΛΙΚΟ ΜΑΤΣ

Ο χρήστης Ακαδημίες Αστέρα Βάρης είναι με το χρήστη Giorgos Ntou Magiw Magiw.
Στην ανάρτηση του Αστέρα Βάρης αναφέρονται τα εξής:
·
Πολυ ενδιαφέρον και δυνατό φιλικό με την ομάδα του Μοσχατου !
Ο Αστερας μας επικράτησε με 2-1 χάνοντας όμως πολλές ευκαιριες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο !
Η προετοιμασία συνεχίζεται ..

Στην ανάρτηση της ΑΕ Μοσχάτου αναφέρονται τα εξής:

Ο Αστέρας Βάρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντούλια, με το Μοσχάτο να απαντά με μακρινό σουτ του Χατζησοφρωνίου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με τον Καλιαμπάκα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, σκορ που έμεινε μέχρι τέλους.

”Τα φιλικά γίνονται για να μπορούμε να κρατήσουμε τα θετικά και να διορθώνουμε τα αρνητικά, ούτως ώστε όταν πρέπει να είμαστε έτοιμοι στο ξεκίνημα του Πρωταθλήματος. Ένα ακόμα ,λοιπόν, παιχνίδι που βγάζουμε συμπεράσματα, ένα ακόμα μάθημα για εμάς. Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά “, ήταν τα λόγια του προπονητή του Μοσχάτου Βασίλη Σπάθα στην επίσημη ιστοσελίδα του Μοσχάτου.

Για το Μοσχάτο έπαιξαν οι: Κραβαρίτης-Σταύρου-Ζιώβας-Φιαμέγκος-Ροκάι-Χατζησοφρωνίου- Κωνσταντίνου-Γιακουμάκης-Τουλουβασίλης-Σουλελές -Κανελλόπουλος

Επαιξαν και οι :Γκούμας-Παυλάκης-Νιζάμης -Ζαχαράκης-Ξενάκης-Σκιαθίτης