ΕΠΣΑ

Δύο στα δύο ο Φοίνικας Περιστερίου-Οι δηλώσεις του Γ. Λαζάρου

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε ο Φοίνικας Περιστερίου και τα χαμόγελα στα πρόσωπα των ανθρώπων της ομάδας είναι η απόδειξη για την ικανοποίηση που νιώθουν.

Μάλιστα η δεύτερη νίκη επί του Αστέρα Ζωγράφου ήταν σημαντική κατά τα λεγόμενα του προπονητή του Φοίνικα, Γιώργου Λαζάρου καθώς πρόκειται για έναν δυνατό αντίπαλο.

“Ήταν ένα δυνατό ματς ανάμεσα σε δύο πολύ ανταγωνιστικές ομάδες και κάτω από πολύ αντίξοες καιρικές συνθήκες. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή απόδοση και καταφέραμε να προηγηθούμε 2-0. Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου,όμως, η απόδοση μας δεν ήτανε αυτή που έπρεπε, ο αντιπαλος μας μας πίεσε και από δύο στημένες φάσεις δεχθήκαμε την ισοφάριση. Ευτυχώς, μετά το 70´ ισορροπήσαμε το παιχνίδι και καταφέραμε και να πετύχουμε ένα πολύ ωραίο γκολ που μας έδωσε και τη νίκη. Η νίκη αυτή έχει ιδιαίτερη σημασία για μας γιατί την καταφέραμε απέναντι σε μια από τους δυνατότερες ομάδες του ομίλου