ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Νίκη στην παράταση για την ΑΕ Μοσχάτου επί του Αία Σαλαμίνας και τα ζευγάρια της Γ’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Νίκη για την ΑΕΜ με 1-0 στην παράταση, στον αγώνα κυπέλλου με τον Αία Σαλαμίνας.
Με πολύ καλή απόδοση και πολλές χαμένες ευκαιρίες, χαμένο πέναλτι και δοκάρι , για την ομάδα της ΑΕ Μοσχάτου. Ο διαιτητής του αγώνα, εκτός τόπου και χρόνου σύμφωνα με τους ανθρώπους των φιλοξενούμενων, αδίκησε κατάφωρα την ΑΕΜ, με αποκορύφωμά την αποβολή του Σταμάτη Σαπαλιδη, για διαμαρτυρία.
Ο Σαπαλιδης έφευγε μόνος του, προς το τέρμα του Αία και ανατράπηκε καθαρά, από πίσω από τον αντίπαλο του.
Ο διαιτητής έκανε πως δεν είδε τίποτα και στην συνέχεια απέβαλε τον Σαπαλιδη!!!!
Πολλά αντικείμενα επίσης σύμφωνα με τους ανθρώπους της ΑΕ Μοσχάτου έπεφταν στον πάγκο της ομάδας, με τον διαιτητή, να μην κάνει τίποτα. Μάλιστα απέβαλε άνθρωπο από τον πάγκο των φιλοξενούμενων και νικητών!!! Το γκολ της ΑΕΜ, ο Παναγιώτης Δρυμουσης.
Στα αξιοσημείωτα, ο τραυματισμός του επόπτη, μάλλον από θλάση στην παράταση.

“Δυστυχώς το επίπεδο της διαιτησίας, παρά πολύ χαμηλό…  ΑΕΜ πάντα και παντού και κόντρα σε όλα!!!” αναφέρουν στην ανάρτησή τους οι φίλοι της ΑΕ Μοσχάτου.

Έτσι μετά τα ματς του Σαββατοκύριακου τα ζευγάρια που προέκυψαν για την Γ’ φάση του Κυπέλλου Πειραιά είναι: Ένωση Καμινόων-Αμφιάλη, Περαμαϊκός-Χαλκηδώνα, Φαληρικός-Αετός Κορυδαλλού, Δίας Κορυδαλλού-ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού, Ποσειδώνας Χατζηκυριάκειου-Ερμής Κορυδαλλού, Ίκαρος Καλλιθέας-Εθνικός, Προοδευτική-Αμπελακιακός,  ΑΕ Περάματος-Αναγέννηση Μοσχάτου, Πειραϊκός-ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας, Ηρακλής Νίκαιας-ΑΟ Καραβάς, Ατρόμητος Κερατσινίου-Θύελλα Μοσχάτου, Χαραυγή-Ιωνικός Νικαίας, Ελλάς Ποντίων-Ατρόμητος Πειραιά, ΑΣ Δραπετσώνας-Κύπρος Κορυδαλλού, Αστέρας Νίκαιας-Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΑΕ Μοσχάτου-Κερατσίνι.