Α' ΕΠΣΑ

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ 2-1 τον Φωστήρα Ηλιούπολης

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΥΣΟΥΡΙΔΗΣ

Με 2-1 επικράτησε του Φωστήρα Ηλιούπολης εντός έδρας η ομάδα του Ρουφ για τη 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Έγινε ένα καλό ματς και από τις δύο ομάδες με την Αούστρια του Γιάννη Σιλεβίστα να εμφανίζεται πιο έτοιμη, να κερδίζει την ομάδα της Ηλιούπολης και κατέκτησε το πρώτο τρίποντο της σεζόν.
Τα γκολ σημείωσαν οι Τομπουλίδης και Κολοβός για τους γηπεδούχους και ο Φάρος για τους φιλοξενούμενους.
Λίγες φάσεις στα πρώτα λεπτά καθώς οι ομάδες προσπαθούσαν να βρούν τα πατήματα τους. Το Ρουφ απείλησε με τον εξαιρετικό Χαρζηαθανασίου στο 6ο και το 14ο λεπτό μετά από ωραία ομαδική συνεργασία και στις δύο περιπτώσεις. Ο Τσαπούρας απείλησε για τους κιτρινόμαυρους στο 7΄ με σουτ μέσα από τη περιοχή. Στο 32ο λεπτό ο Φάρος έκανε το 0-1 για τον Φωστήρα Ηλιούπολης. Στο 34′ ο; Χατζηαθανασίου τραυματίστηκε σε σύγκρουση με τον αντίπαλο γκολκίπερ και βγήκε αναγκαστικά εκτός παιχνιδιού.
Πέντε λεπτά πρίν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Τομπουλίδης σημείωσε ένα υπέροχο γκολ με σούτ έξω από τη περιοχή. Στις καθυστερήσεις ο Μητρόπουλος απείλησε με απευθείας φάουλ την εστία των φιλοξενουμενων.
Στο 2ο ημίχρονο τώρα, ο Κουτσoβέλης σούταρε και ο Κουνάδης έστειλε τη μπάλα δε κόρνερ στο 54. Νέα εκτέλεση φάουλ αυτή τη φορά από τον Τύρπο, λίγο έξω η μπάλα στο 61′
Ένα λεπτό αργότερα ο Κυριαζής στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι με εξ’ επαφής κεφαλιά και φτάνει πολύ κοντά στο να κάνει το 1-2.
Στο 67ο λεπτό ο Τομπουλίδης κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Βουλτσίδη, ο οποίος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε. Στην εκτέλεση αστόχησε ο Θαναηλάκης και στην επαναφορά ο Αντώνης Κολοβός σκόραρε κάνοντας το 2-1, όπου έμεινε μέχρι το τέλος.
Οι κιτρινόμαυροι άσκησαν συνεχή πίεση τα τελευταία λεπτά ψάχνοντας την ισοφάριση και έφτασαν πολύ κοντά σε μία περίπτωση, όταν στο 81ο λεπτό ο Κουνάδης πραγματοποίησε τρομερή επέμβαση σε κεφαλιά του Φάρου, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ, σούταρε και ο Μπένας έδιωξε πάνω στη γραμμή. Ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ θα μπορούσε να κάνει το 3-1 στο 90′, μετά από υπδειγματική αντεπίθεση και χαμένο τετ α τετ του Καρρά. <
Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κολοβός, Τομπουλίδης, Μπένας, Τριανταφύλλου, Θαναηλάκης. Ενώ, από τους φιλοξενούμενους οι Φάρος, Γιαννακόπουλος, Κυριαζής.
Με λάθη το διαιτητικό τρίο που απάρτιζαν: Χαλδαίος, Αραβίδης, Μπαγιάς.
ΠΑΟ ΡΟΥΦ:(Γ. Σιλεβίστας) Κουνάδης, Τσινιάς, Χατζηγιαννακός, Τριανταφύλλου, Μπένας, Καρυπίδης(47′ Θαναηλάκης), Τύρπος, Κολοβός, Χατζηαθανασίου(37′ Λ.τ Ζευκιλής), Τομπουλίδης( 77’Λαγκαδινός) , Μητρόπουλος(82′ Καρράς).
Φωστήρας Ηλιούπολης(Π. Κυριακουλέας) Μωραίτης, Παλιγκού(76′ Μαλάι), Ασωνίτης, Αιβάζης, Βουλτσίδης, Γιαννάκοπουλος, Τσαπόυρας(46’Βενέτη), Μπαρδάκης, Κουτσοβέλης, Φάρος, Μίζιος(46′ Κυριαζής)