ΕΠΣΑ

Νίκες για Κ18 και Κ16 του Ηρακλή Περιστερίου-Αναλυτικά τα ματς (ΦΩΤΟ)

Χωρίς τον φυσικό της προπονητή στον πάγκο λόγω ανδρικού ξεκίνησε η σημερινή αναμέτρηση της ομάδας Κ18 του Ηρακλή Περιστερίου.
Κάθε άλλο που δεν δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών όπου απλά και γρήγορα μετέτρεψαν την αναμέτρηση σε παράσταση για ένα ρόλο.
Βάζοντας 4 γκολ όλα στο 1ο ημίχρονο δεν έδωσαν και πολλά περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.

Η εικόνα ίσως περιέχει: κείμενο

Πρώτος επίσημος αγώνας και 1η νίκη για το τμήμα Κ – 16 ΤΟΥ ” ΗΡΑΚΛΗ ” Με 2-1.
Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται λένε και μόλις στην πρώτη φάση στο 4ο λεπτό ο Μπενέτος Ν. έκανε το 1-0.
Λίγο μετά το 30΄ λεπτό ένα γκολ από την φιλοξενούμενη ομάδα έφερε στα ίσια το σκορ και την αγωνία στο κατακόρυφο.
Με μια ακόμη καταγεγραμμένη αξιόλογη φάση έκλεισε το ημίχρονο όπου μία ανάσα από το να πετύχει και 2ο γκολ βρέθηκε ο Νίκος Μπενέτος , αλλά το δεξί κάθετο δοκάρι είχε διαφορετική άποψη.
Με τον Μάριο Φράγκο να παίρνει την σκυτάλη με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ έβαλε ξανά την ομάδα σε τιμόνι οδηγού και να χρίζεται σκόρερ για την ομάδα μας κάνοντας το 2 – 1 και να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ.
Ακόμη μια ευκαιρία ώστε να διευρύνει το σκορ είχε η ομάδα του Ηρακλή Περιστερίου αλλά το φάουλ που εκτέλεσε ο Παλιούρας Γιώργος του Χρήστου είδε την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να βρίσκει στο δοκάρι.
Έτσι κύλησαν και τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα χωρίς κάτι το συναρπαστικό μέχρι και το τελικό σφύριγμα της λήξης δίνοντας τους 3 πρώτους βαθμούς στην ομάδα μας.