ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας (ΠΟΕ ΥΕΘΑ) νίκησε μόνο με 0-2 την Πυροσβεστική

Είχε πολλές ευκαιρίες και τουλάχιστον τρία τετ α τετ και τελικά η ομάδα του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας (ΠΟΕ ΥΕΘΑ) νίκησε μόνο με 0-2 την ομάδα της Πυροσβεστικής.

Στο συγκεκριμένο ματς που έγινε το πρωί του Σαββάτου 22/2/2020 για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΑΔΕΔΥ στο γήπεδο Καλλιθέας υπήρξαν πολλές δυνατές μονομαχίες.

Το πρώτο γκολ του ΥΕΘΑ πέτυχε ο κορυφαίος παίκτης του γηπέδου Τσοπανάς που κάλυψε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου στο 42′ με γκολ για όσκαρ με σουτ από σαράντα μέτρα όπου έστειλε την μπάλα στην γωνία της αντίπαλης εστίας.

Στο 70′ ο Αγγελίδης που επίσης διανύει περίοδο φόρμας με κοντινό δυνατό σουτ και παρά την προσπάθεια του αντίπαλου γκολκίπερ έγραψε το τελικό 0-2.

Από τους νικητές πολύ καλοί ακόμα ήταν οι Μουζής, Χαρακάκος, Νταντής, Βάγιας και στο πρώτο ημίχρονο άρεσε και ο Καστανιώτης. Από τους ηττημένους πολύ καλός ήταν ο Στυλιανού ενώ σωτήριες επεμβάσεις πραγματοποίησε ο γκολκίπερ Κορτέσης.

Άριστο το διαιτητικό τρίο Όντος, Προδρομιάδης, Κλουκιώτης.

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ (Αχιλλέας Παπαχρήστος): Κορτέσης, Ευσταθίου, Θωμάκος, Θεοχάρης, Βύρρος, Φραγκούλης, Κωνσταντής, Παινέσης, Στυλιανού, Κανέλλος, Καραμάνος ενώ έπαιξαν επίσης οι Παπαδόπουλος, Παπαχρήστος, Λουκιλούδης.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ (ΠΟΕ ΥΕΘΑ) (Δημήτρης Βάρσος): Δώριζας, Βάγιας, Παπανικολάου, Καστανιώτης, Παρούσης (αρχηγός, 73′ Αργυρίου), Μουζής, Αγγελίδης, Τσοπανάς, Κουκόπουλος (πήρε το περιβραχιόνιο του αρχηγού όταν αντικαταστάθηκε ο Παρούσης), Χαρακάκος, Νταντής ενώ στον πάγκο της ομάδας ήταν επίσης οι Καραβασιλειάδης, Χρυσοβέργης.