Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ήττα στο φινάλε με 1-0 οι Νικητές Ανθούσας από την Δόξα Άνοιξης

Με γκολ που δέχθηκαν δύο λεπτά πριν τελειώσει το ματς οι Νικητές Ανθούσας ηττήθηκαν με 1-0 από την Δόξα Άνοιξης

Στην σχετική για το ματς ανάρτηση των Νικητών Ανθούσας αναφέρονται τα εξής:

Ήττα στο φινάλε,1-0 από την Δόξα Άνοιξης
Υστέρα από έναν ενδιαφέροντα αγώνα η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την Δόξα Άνοιξης με σκορ 1-0 .
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η ομάδα μας είχε την μπάλα στα πόδια της με συντριπτική κατοχή και προσπαθούσε να παράξει ποδόσφαιρο και να απειλήσει,ενώ η γηπεδούχος ομάδα απειλούσε με βαθιές μπαλιές και στημένα .Αυτό ήταν το μοτίβο του αγώνα μέχρι το τέλος .Αποτέλεσμα ήταν να γίνουν ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Κορυφαίες στιγμές στο Α Μέρος η ευκαιρία του Jackson στο 19΄και το δοκάρι της Δόξας στο 25’
Το ματς χαρακτηρίστηκε επίσης από 2 σημαντικά λάθη της άπειρης διαιτητικής τριάδας .Συγκεκριμένα στο 27’ ακύρωσε ως οφσάιντ καθαρό γκολ του Φενερίδη ,ο οποίος σκόραρε με προβολή από κοντά , ενώ στο 65’ απέβαλε με εξαιρετικά αυστηρή 2η κίτρινη κάρτα τον Λέκα .Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα τα παιδιά του Ηλία Τριανταφύλλου ανέβασαν την πίεσή τους και κυριάρχησαν στο υπόλοιπο του αγώνα .Χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Λεμονή στο 71’ τον Σωτηρόπουλο στο 80’ .Τελικά η μπάλα μας τιμώρησε όταν στο 88’ και κόντρα στο momentum του αγώνα ,σε αντεπίθεση της γηπεδούχου ομάδας ,με πρωταγωνιστή τον έμπειρο Ζουρούδη ,και πολύ καλό μακρινό σουτ του Πάλλη ,διαμορφώθηκε το τελικό 1-0 .
Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μας για την μαχητικότητά τους αλλά και στην ομάδα της Δόξας για την νίκη της .