Α' ΕΠΣΑ

Ο Ολυμπιακός Λιοσίων έσπασε το σερί της Νέας Ιωνίας με 1-0

Ο Ολυμπιακός Λιοσίων νίκησε 1-0 τη Νέα Ιωνία και σταμάτησε το σερί των επιτυχιών της φιλοξενούμενης ομάδας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο φορτσάτοι το ματς κυνηγώντας το γρήγορο γκολ, με τον Παναγιωτίδη στο 12′ να έχει δοκάρι και στο 20′ τον Γεωργακόπουλο να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα λίγο άουτ μετά από σέντρα του Μιχάλη.

Τέσσερα λεπτά μετά η Νέα Ιωνία απείλησε με τον Χατζή που από κοντά αστόχησε, ενώ στο 27′ ο Μυλωνάς επενέβη άμεσα στη προσπάθεια του Καφετζή.

Στο 39′ ο Φραγκόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του σκοράροντας εκπληκτικά με απευθείας φάουλ.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Τσάτσα σούταρε από μακριά, με τον Παπουτσή να απομακρύνει τον κίνδυνο.

Οι τελευταίες καλές φάσεις του ματς ήρθαν στο 75′ και στο 78′, πρώτα οι γηπεδούχοι απείλησαν με τη κεφαλιά του Γωγιού και έπειτα οι φιλοξενούμενοι με τον ίδιο τρόπο με τον Βογατσά. Αμφότερες οι ευκαιρίες κατέληξαν άουτ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Μυλωνάς, Παναγιωτίδης (87′ Κοτούλιας), Φραγκόπουλος, Γωγιός, Παπαδόπουλος Ν. (83′ Πατέλης), Χριστόπουλος, Πουρσανίδης (46′ Γκαβζίδης), Παπαδόπουλος Κ., Μιχάλης (65′ Τσουκαλάς), Τσάτσα, Γεωργακόπουλος

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Σταθόπουλος (89′ Σιδέρης), Θερμός (83′ Φραντζέσκος), Πανταγιάς (71′ Μουζάς), Νταϊφώτης, Χάλος, Χατζής, Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Καφετζής, Παντελίδης (58′ Μπαντές)