Γ' ΕΠΣΑ

Σταμάτησε στο 0-4 η Άμιλλα Περιστερίου με τους Λέοντες

Το μόνο ερωτηματικό στο ματς ήταν που θα καθόταν η μπίλια στην νίκη της Άμιλλας εκτός με τον Λεόντων, που τελικά κατέληξε στο 0-4 για το συγκρότημα του Φώντα Καζακόπουλου.

Έτσι το συγκρότημα του Φώντα Καζακόπουλου και συνεχίζει στη πρώτη θέση με 45 βαθμούς. Αντιθέτως, στην 13η με 12 βαθμούς παρέμειναν οι Λέοντες.

Στο 45′ ο Μπότης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, καθώς ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

Μόλις τέσσερα λεπτά από την έναρξη της επανάληψης, ο Ασημακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, για να ακολουθήσουν τα γκολ των Πούλιου (80′) και Καρρά (84′) για να διαμορφωθεί το τελικό 0-4.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Τσιτινής, Σκούλας, Μιχελάκος, Βέργος (78′ Γώγος), Βιγκάνι Γι., Παναγόπουλος, Λιακόπουλος, Κυριαζής (46′ Ρώσσης), Βιγκάνι Γκ., Καραλιάς (67′ Μπαλασινός), Ζηρογιάννης

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κωτσαδάμ, Σωτηρίου (64′ Κλαυδιανός), Κατσαμάς (74′ Χρυσαφίδης), Ασημακόπουλος, Μπερνικόλας, Κασιμάτης (55′ Καλαμοτουσάκης), Μπότης, Τζαβάρας, Πούλιος, Βλάχος, Δέγκλερης (70′ Καρράς)