Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ισοπαλία στο Καμάρι, από ένα ημίχρονο Θύελλα Καμαρίου και Άγιος Ιερόθεος

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Θύελλα Καμαρίου, στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο με τον Άγιο Ιερόθεο, για την 18η αγωνιστική του 5ου Ομίλου, της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χαντέ αν και έκανε ονειρεμένο ξεκίνημα στο παιχνίδι, μπαίνοντας πιο δυναμικά και πετυχαίνοντας στο 22ο λεπτό και το 1-0 με τον Σιμιτσή, έριξε την απόδοσή του στην επανάληψη, έδωσε χώρους στον Άγιο Ιερόθεο και εν τέλει το πλήρωσε με το τέρμα του Ηλιάδη στο 85′.

Ποιοτικό ποδόσφαιρο δεν παίχτηκε στο Καμάρι, ωστόσο η Θύελλα έδειχνε να ελέγχει το ματς, τουλάχιστον στο πρώτο μέρος.

Η απόδοσή της έκανε “κοιλιά” στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ που έψαχναν και έτσι οι Καμαριανοί δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν ακόμη μία μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα τους.

Με αυτή την ισοπαλία η Θύελλα Καμαρίου παραμένει στο “ρετιρέ” με 42 βαθμούς, ενώ ο Άγιος Ιερόθεος με τον βαθμό που πήρε στην Σαντορίνη έφτασε τους 32.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

11′ Καλή ευκαιρία για τον Άγιο Ιερόθεο ο Ηλιάδης πάει να κρεμάσει τον Αθανασόπουλό από μακριά, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ

20′ Κεφαλιά του Τσαρκάνη η μπάλα άουτ

22′ ΓΚΟΛ! Ο Μπουσάι από αριστερά πασάρει τον Σιμιτσή και ο τελευταίος με αριστερό διαγώνιο πλασέ ανοίγει το σκορ στο γήπεδο του Καμαρίου!

36′ Σουτ του Μπουσάι αποκρούει ο Αντωνόπουλος, το “ριμπάουντ” από τον Αργυρίου ο οποίος είναι άστοχος

38′ Ακόμη μία καλή στιγμή για την Θύελλα Καμαρίου με τον Αργυρίου να μην μπορεί να σκοράρει από καλή θέση

50′ Ευκαιρία για τον Άγιο Ιερόθεο με τον Ηλιάδη να μην μπορεί να βρει τον Κρασι μέσα στην περιοχή της Θύελλας Καμαρίου

53′ Γέμισμα από τον Ντάφλα από τα δεξιά η μπάλα λίγο άουτ

57′ Σουτ του Κομνηνού έξω από την περιοχή του Αθανασόπουλου, ο κίπερ της Θύελλας Καμαρίου αποκρούει σταθερά

62′ Σουτ του Ερρίκου από τα δεξιά η μπάλα άουτ

64′ Σουτ του Κράσι η μπάλα κόρνερ, απειλητικός ο Άγιος Ιερόθεος

79′ Σουτ του Δωματά μέσα αριστερά, απέκρουσε ο Αντωνόπουλος

85′ ΓΚΟΛ! Ο Ηλιάδης μετά από βαθιά βρίσκεται μπαλιά τετ α τετ με τον Αθανασόπουλο εξαπολύει σουτ και ισοφαρίζει για την ομάδα του

90′ Σέντρα από τον Μπουσάι, απειλητική στιγμή για την Θύελλα Καμαρίου που προσπαθεί να βρει το γκολ της νίκης

94′ Σουτ του Δωματά η μπάλα άουτ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Θύελλα Καμαρίου (Χαντές): Αθανασόπουλος, Ερρίκος, Μπουσάϊ, Παπαζαχαρίας (14′ Σπανός), Αρκούδας, Μαλάϊ, Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου (64′ Βεζυρτζόγλου) , Καραλής (64′ Δωματάς), Ντινιωτάκης (46′ Φύτρος)

Άγιος Ιερόθεος (Σταυριανός): Αντωνόπουλος, Σιμάκος (53′ Κομνηνός), Βιδάλης, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Μπατής, Ηλιάδης (90′ Χατζηστάμου), Ντάφλας, Κρασι (90′ Μουκίδης), Τσαρκανι, Αποστόλου