Α' ΕΠΣΑ

Απολαυστική η Διάνα Ηλιούπολης 2-5 την Θύελλα Αγ. Δημητρίου

ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ ΔΙΑΝΑ. ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ 5-2 ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ.

Μια απολαυστική για ένα ημίχρονο Διάνα, πέρασε με επιβλητικό τρόπο από το γήπεδο των Τραχώνων επικρατώντας με 5-2 της θύελλας Αγίου Δημητρίου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Διάνα ήταν μέτρια και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0. Στην επανάληψη με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Νίκο Κετσετζόγλου και τον Μανώλη Καλλέργη που πέτυχαν 3 και 2 γκολ αντίστοιχα, σημείωσε την Τρίτη διαδοχική νικη της στο δεύτερο γύρο και διατήρησε την επαφή της με την κορυφή. Η θύελλα δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην επανάληψη και υποτάχθηκε φυσιολογικά. Δύσκολες οι ημέρες που θα ακολουθήσουν στην προσπάθεια για αποφυγή του υποβιβασμού.

Η ροή του αγώνα με την αντίστροφη φορά:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. 2-5.

89: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. Σκόρερ ο ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ που πέρασε δυο αντιπαλους και πλάσαρε υπέροχα. Το 20ο γκολ του ΚΑΛΛΕΡΓΗ στο πρωτάθλημα. 2-5.

88: τέταρτη και τελευταία αλλαγή για την Διάνα. Στην θέση του Καζάκου εισέρχεται ο Πανίδης.

87: ευκαιρία για την Διάνα με τον Μπαρδάκη. 2-4.

85: αλλαγή για την Διάνα. Στην θέση του μεγάλου πρωταγωνιστή Κετσετζόγλου (3 γκολ ) εισέρχεται ο Γιαννακοπουλος. 2-4

79: κίτρινη κάρτα στον Νταλακα της Θύελλας.

78: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. 2-4. Σκόρερ ο ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ, μετά από υπέροχη πάσα του Μπαλαφούτη. Το 19ο γκολ του ΚΑΛΛΕΡΓΗ που είναι πρώτος σκόρερ της κατηγορίας.

77: επανέρχεται ο Μπαρδωσας στον αγώνα. 2-3.

76: διακοπή του αγώνα λόγω τραυματισμού του Μπαρδώσα.

70: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ με απευθείας κτυπημα φάουλ του ΜΙΝΑ. 2-3. Εξαιρετική εκτέλεση. Αδύνατον να αντιδράσει ο Κόρρας.

67: κίτρινη κάρτα ο Μίνας της Θύελλας.

64: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. 1-3. ΧΑΤ ΤΡΙΚ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΕΤΣΕΤΖΟΓΛΟΥ (επισυναπτόμενη φωτογραφία). Σε συνδυασμό με τον Καλλεργη. Τρία γκολ η Διάνα μέσα σε 10 λεπτά. Το 8ο γκολ του ΚΕΤΣΕΤΖΟΓΛΟΥ στην φετινή χρονιά (πρωτάθλημα).

63: Τρίτη αλλαγή για την Θύελλα. Στην θέση του Π. Τζελέφα μπαίνει ο Λαναρας.

62: μεγάλη ευκαιρία του Κετσετζόγλου να πετύχει χατ-τρικ! Σωτηρια απόκρουση του τερματοφύλακα. 1-2.

58: αλλαγή για την Θύελλα. Στην θέση του Τρυφωνίδη εισέρχεται ο Ελευθεριάδης. 1-2.

57: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. 1-2. Σκόρερ ο ΚΕΤΣΕΤΖΟΓΛΟΥ, μετά από προσπάθεια του Καζάκου. 1-2.

54: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ. 1-1. Σκόρερ ο ΚΕΤΣΕΤΖΟΓΛΟΥ με κεφαλιά.

53: ΔΟΚΑΡΙ για την Διάνα. Γυριστό σουτ του Φάρου.

53: αλλαγή για την Θύελλα . Στην θέση του Νούλα ο Τζελέφας.

52: η Διάνα πιέζει για την ισοφάριση. Χάνει ευκαιρίες.

50: κίτρινη κάρτα ο Παπανδρέου της Θύελλας.

46: δυο αλλαγές για την Διάνα. Στην θέση του Δάρρα και του Ποντικάκου εισέρχονται ο Αναστασίου και ο Μπαλαφούτης.

16:06: έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 1-0. Η Διάνα διατηρεί μια φλύαρη υπέροχη, χωρίς να αξιοποιήσει τις οποίες ευκαιρίες είχε. Η θύελλα αξιοποίησε μία στημένη φάση και προηγείται στο ημίχρονο.

45: κίτρινη κάρτα στον συνεργάτη του Γιώργου Τσαμόπουλου στον πάγκο της Διανα, τον Γιώργο Μούτο.

40: ο Καλλέργης απειλεί, αλλά το γκολ δεν έρχεται για την Διάνα. 1-0.

36: ευκαιρία για την Διάνα με τον Μπακογιάννη.

33: ευκαιρία για την Θύελλα με τον Παπανικολάου. 1-0.

30: η Διάνα την κατοχή αλλά η Θύελλα το προβάδισμα στο σκορ.

28: σουτ του Καζάκου της Διάνα ελάχιστα αουτ. 1-0.

26: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ. 1-0. Σκόρερ ο ΤΣΙΡΚΙΝΙΔΗΣ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

25: κίτρινη ο Μπακογιάννης.

25: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Διάνα Ηλιούπολης. Υπέροχη πάσα του Καλουδιώτη προς τον Καζάκο, αλλά ο τελευταίος δεν μπορεί να πλασάρει τον τερματοφύλακα.

20: Πέρασε το πρώτο εικοσάλεπτο στο ματς , κυριαρχεί η Διάνα, αλλά αδυνατεί να βρει χώρους για να κάνει φάσεις. 0-0.

16: επανέρχεται ο Μίνας.

15: διακοπή του αγώνα λόγω τραυματισμού του Μίνα.

6: Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα για την Διάνα. Ωραία προσπάθεια του Καζάκου, σέντρα, αλλά ο Καλλέργης από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα άουτ. 0-0.

Διαιτητής ήταν ο Δημητρακόπουλος με βοηθούς τους Μπάγια και Νταρακλίτση άριστοι.

Θύελλα Αγίου Δημητρίου (Ανδρέας Ματζούνης): Ζαγαρέλος, Μινάι, Νταλάκας, Παπανδρέου ,Μπαρδώσας, Τζελέφας(63’ Λαναράς), Τσιρκινίδης, Νούλας(53’Τζελέφας), Τρυφωνίδης(58’Ελευθεριάδης), Παπανικολάου, Κουκοβίνης.

Διάνα Ηλιούπολης (Γιώργος Τσαμόπουλος): Κόρρας, Δάρρας(46’ Αναστασίου), Παντικάκος(46’Μπαλαφούτης), Μπακογιάννης, Νίκολι, Καλουδιώτης, Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου(85’Γιαννακοπουλος), Φάρος, Καζάκος(88’ Πανίδης).

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.