ΕΠΣΔΑ

Στις καθυστερήσεις ο Μίμας Μικρασιατική 2-1 τον Ηρακλή Ελευσίνας

Με δράστη τον Στέφανο Φουρνάρη στις καθυστερήσεις

Ο ΑΟ Μίμας-Μικρασιατική στο 8′ των καθυστερήσεων επικράτησε του Ηρακλή Ελευσίνας με 2-1, σκορ ημιχρόνου 1-1.
Ο Λαοκράτης Μπαγδάτογλου στο 23′ έδωσε το προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους. Ο Ηρακλής ισοφάρισε εννέα λεπτά αργότερα με τον Πετσίτη.
Τη νίκη στους Μικρασιάτες σημείωσε ο Στέφανος Φουρνάρης στις καθυστερήσεις 98′ με φάουλ.
Η ομάδα του Μίμα τελείωσε το μάτς με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής στο 83′ του Μπαγδάτογλου σε διαπληκτισμό στο πρόσωπο με τον Πουρή(Η).
Στην συγκεκριμένη φάση το παιχνίδι διακόπηκε για για ένα επτάλεπτο προκειμένου να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Πουρή από το γιατρό του αγώνα Χρήστο Πέγκο.
Διαιτητής: Π. Κωνσταντινίδης Βοηθοί: Χ. Κουρομπύλια, Χ. Πλάκας. Παρατηρητής αγώνα: Τάσος Δρομούσης. Γιατρός: Χρήστος Πέγκος
ΑΟ ΜΙΜΑΣ -ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ(προπονητής Χάρης Κουστέρης): Στέφης, Κήττας, Λέζη (91′ Δρυμούσης), Μανώλης, Γαλανός, Ζουμπουρλής, Τσιούνης, Μήτσος (78′ Αριστόπουλος), Μπαγδάτογλου, Φουρνάρης, Μαυρονάσος (63′ Χαμπιλάι).
Αναπληρωματικοί: Κούτσι, Στρατιώτης, Δέσκος, Καλαϊτζης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (προπονητής Μιχάλης Κατσάφαρος): Μικρός, Μπίμπα (58′ Πουρής), Χατζαντωνάκης, Πετσίτης, Καρδάμης, Γκόρος (96′ Παροτσίδης), Γκολφινόπουλος, Στύλλα, Λιόλιος (89′ Πεπόνης), Κατσάφαρος, Τσέκα.
Αναπληρωματικοί: Αξιώτης, Τερζίου.
ΥΓ. Τον αγώνα παρακολούθησε και ο πρόεδρος της ΕΠΣΔΑ κ. Κλέαρχος Τζαφέρης.