Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα τελικά αποτελέσματα στα ματς της Κυριακής 10/11 στην Γ’ Εθνική

Εντυπωσιακά παιχνίδια διεξήχθησαν στους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής για την 8η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επικράτησε 1-0 στη Θάσο της Δόξας Θεολόγου, ενώ ο Πανσερραϊκός νίκησε 2-1 τη Δόξα Κάτω Καμήλας. Στον 2ο όμιλο και τη 10η αγωνιστική, ο Αλμωπός Αριδαίας επιβλήθηκε 4-1 εκτός έδρας του ΠΑΣ Φλώρινα, ενώ η Αναγέννηση Γιαννιτσών πήρε τη νίκη με 1-0 από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Στον 3ο όμιλο, ο Πιερικός διέλυσε με 5-0 τον Οικονόμο στην Τσαριτσάνη, ενώ Ηρακλής Λάρισας και Μετέωρα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου νίκησε το φινάλε 1-0 την ΑΕ Μεσολογγίου, ενώ η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης έμεινε στο 0-0 με τη ΑΕ Λευκίμμης.

Στον 5ο όμιλο, το Εθνικός-Κηφισιά αναβλήθηκε, ενώ το Κερατσίνι υποχρέωσε σε ήττα την Καλλιθέα με 2-1. Στον 6ο όμιλο, η Θύελλα Ραφήνα νίκησε 2-0 τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι, ενώ το Μαρκό με ανατροπή επικράτησε 2-1 του Παλληνιακού.

Στον 7ο όμιλο, η Σπάρτη επιβλήθηκε 2-0 του Πανηλειακού στον Πύργο, ενώ η Ερμιονίδα σκόρπισε με 7-0 τη Θύελλα Πατρών. Τέλος, στον 8ο όμιλο, ο Ατσαλένιος πήρε το ντέρμπι του Ηρακλείου, με 1-0 επί του Ηρόδοτου, ενώ ο Ρεθυμνιακός νίκησε 1-0 τον Πόρο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Ορφανού 0-0
Δόξα Θεολόγου-Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Πανδραμαϊκός-Απόλλων Παραλιμνίου 0-4
Δόξα Κάτω Καμήλας-Πανσερραϊκός 1-2
Ηρακλής Ζυγού-Άρης Αβάτου 2-2
Κιλκισιακός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-2
Ρεπό: Κεραυνός Πέρνης

2ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 1-1
Αστραπή Μεσοποταμίας-Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας 0-3
Θερμαϊκός-Μακεδονικός 0-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Αλμωπός Αριδαίας 1-4
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-0
Αγροτικός Αστέρας-ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-3 α.α.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

3ος όμιλος
Ηρακλής Λάρισας-ΑΣ Μετέωρα 2-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός 0-5
Θησεάς Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού 1-0
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Σελλάνων 0-0
Διγενής Νεοχωρίου-Δίας Δίου 5-1
ΑΕ Καρίτσας-ΑΟ Ποταμιάς 4-0
ΑΠΟ Αταλάντη-Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-1

4ος όμιλος
Αναγέννηση Άρτας-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0 (9/10)
ΠΑΣ Πρέβεζα-Σούλι Παραμυθιάς 0-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-ΑΕ Λευκίμμης 0-0
Απόλλων Ευπαλίου-Μακεδονικός Φούφα 1-2
Θιναλιακός-ΑΟ Ανατολής 0-1
Αστέρας Ιτέας-Τηλυκράτης 1-2

5ος όμιλος
Ακράτητος-Άνω Μερά 0-0
Άγιοι Ανάργυροι-Άγιος Ιερόθεος 1-1
Κερατσίνι-Καλλιθέα 2-1
Ηλυσιακός-Ερμής Κορυδαλλού 1-1
Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός 1-0
ΑΕ Μοσχάτου-Φωστήρας 2-1
Εθνικός-Κηφισιά αναβολή

6ος όμιλος
Αιολικός-Ρόδος 1-0 (9/11)
Αήττητος Σπάτων-ΑΕΚ Τρίπολης 1-0 (9/11)
Αχαρναϊκός-Θύελλα Ραφήνας 0-2
ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου-ΑΟ Υπάτου 0-0
Νέα Αρτάκη-Κόρινθος ’06 2-1
Μαρκό-Παλληνιακός 2-1
Ρεπό: Παναρκαδικός

7ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Τσιλιβή 2-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Πανηλειακός-ΠΣ Σπάρτη 0-2
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Πανγυθεατικός 0-1
Ερμιονίδα-Θύελλα Πατρών 7-0
Ναύπλιο 2017-Παναργειακός 3-1
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1

8ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ηρόδοτος 1-0
Γιούχτας-Πανακρωτηριακός 2-0
Ρεθυμνιακός-Πόρος 1-0
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Επισκοπή 0-2
Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

Τα τελικά αποτελέσματα στα ματς της Κυριακής 10/11 στην Γ’ Εθνική
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Ποιό Δημοφιλή

To Top