Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Άρης Βούλας με ανατροπή στο σκορ, τέταρτη εκτός έδρας νίκη, 1-2 την Άνοιξη

Ήταν η τέταρτη εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Βούλας, αυτή τη φορά επί της Άνοιξης με 1-2.

Η Άνοιξη μπήκε δυνατά και στο 1΄ με ένα καταπληκτικό γκολ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0, ενώ ο Άρης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 24΄με τον Βατίστα. Το ημίχρονο έκλεισε, χωρίς να αλλάξει το σκορ, χάνοντας και οι δυο ομάδες κάποιες μικρές ευκαιρίες. Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Άρη να πιέζει και να καταφέρνει να ισοφαρίσει στο 55′ με ένα απ’ ευθείας σουτ φάουλ του Gabriel Scorvo. Ο ίδιος έχασε την ευκαιρία να κάνει το 1-2 στο 83′, όταν έχασε πέναλτι που είχε κερδίσει ο Κριλής. Στο 89′ όμως πήρε το “αίμα του πίσω” με ένα καταπληκτικό σουτ έξω απο την περιοχή. Το παιχνίδι τελείωσε στο 97′ μιας και ο διαιτητής κράτησε 7′ καθυστέρηση για μια διακοπή απο έναν τραυματισμό παίκτη της Άνοιξης. Έτσι ο αγώνας έληξε 1-2 με την 4η νίκη της ομάδας του Άρη Βούλας, στους 8 αγώνες μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, με το αξιοσημείωτο, ότι όλες αυτές οι νίκες είναι εκτός έδρας.