Β' ΕΠΣΑ

Ο Αγ. Θωμάς στην παράταση 3-1 τον Υμηττό

Στην διαδικασία της παράτασης χρειάστηκε να φθάσει ο Άγιος Θωμάς για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση, καθώς ο Υμηττός του έβαλε δύσκολα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στον έξτρα χρόνο καθώς στην κανονικά διάρκεια του αγώνα το σκορ έμεινε στο 1-1.

Μάλιστα, ο σύλλογος από το Γουδί βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9′ με τον Μανούσο να βρίσκει δίχτυα. Η απάντηση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 26′ με τον Χάβο να κάνει το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του 90λεπτου. Στην παράταση ο Χατζής θα κάνει δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 93′, ενώ στο 100′ ο Μαντέλος θα διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Άγιος Θωμάς: Καυκιάς, Τσοφίλας, Χαρατσάρης (95′ Κουζόλης), Φλώρος, Χατζής, Ζαρκαδούλας, Ρίζος (105′ Θεοδώρου), Χάβος, Μαντέλος, Καββαδίας (38′ Φακίτσας), Τσιγαρίδας (55′ Τετώρος)

Υμηττός: Κορμπάκης, Αυλώνας (75′ Βούτας), Κοντοπάνος, Γκάλβα, Νικολαΐδης, Τζίτζης (630′ Μπαρμπαλιάς), Τομάρας (51′ Τσέρα), Κακούρης, Μανούσος (62′ Ζορμπαλάς), Παπανικολάου, Μπούκης