Α' ΕΠΣΑ

Κορυφή η Διάνα 0-2 τον Φωστήρα Ηλιούπολης-Οι δηλώσεις Μ. Καλλέργη, Γ. Μητρούση(ΦΩΤΟ)

H 4η σερί νίκη για την Διάνα Ηλιούπολης σε 4 ματς, με «τυπικά» εκτός έδρας επικράτησης 2-0 επί του «συμπολίτη» Φωστήρα.
Με την νίκη αυτή η ομάδα του κ.Τσαμόπουλου παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας δείχνοντας ικανή για μεγάλα πράγματα την φετινή χρονιά.
Το παιχνίδι ήταν κυρίως δυνατό και λιγότερο τεχνικό λόγω της ιδιομορφίας του (τοπικό ντέρμπι).
Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ήταν ο σκόρερ και των δύο γκόλ Καλλέργης (19′ πέν., 57′ σουτ πλασέ),.
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού η διοίκηση του Φωστήρα βράβευσε τους Μπαρδάκη, Φάρο, οι οποίοι μέχρι πέρσι και για πολλά χρόνια ήταν παίκτες του.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ. : Καυκιάς, Καλτσής, Παπαευθυμίου, Εστυλιανίδης, Τσαπικούνης, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλάκης (46′ Βενέτι), Λιάπας, Ασωνίτης Ν. , Καραγιάννης (71′ Μερτζανίδης), Μίζιος (46′ Ζώης).
ΔΙΑΝΑ ΗΛ. : Κόρρας, Δάρρας Π., Ζιώβας (76′ Μπαλαφούτης Χ.), Δάρρας Δ., Μπαλογιάννης (85′ Νικόλι), Καλουδιώτης (61′ Αναστασίου), Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου, Φάρος (82′ Μπουραζάς), Καζάκος

Η ροή του αγώνα με την αντίστροφη φορά:

ΦΩΣΤΗΡΑΣ-ΔΙΑΝΑ 0-2. 4 ΝΙΚΕΣ ΣΕ 4 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Η Διάνα, με δύο τέρματα του κορυφαίου στον αγώνα Καλλέργη (18′ πεν. και 57′), πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Φωστήρα και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα. 0-2

85′ Αλλαγή για τη Διάνα. Νικόλι αντί Μπακογιάννη.

82′ Αλλαγή για τη Διάνα. Ο Μπουραζάς αντικατέστησε τον Φάρο. 0-2

75′ Αλλαγή για τη Διάνα. Μπαλαφούτης Χ. αντί Ζιώβα.

74′ Η Διάνα διατηρεί το προβάδισμα, χωρίς να δημιουργούνται πολλές φάσεις τα τελευταία λεπτά.

72′ Κίτρινη κάρτα ο Καλτσής για κράτημα στον Δάρρα. 0-2

70′ Αλλαγή για το Φωστήρα. Μερτζανίδης αντί Καραγιάννη.

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Κετσετζόγλου έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος της μικρής περιοχής, όμως το σουτ του πέρασε άουτ. 0-2

61′ Αλλαγή για τη Διάνα. Αναστασίου αντί Καλουδιώτη. 0-2

57′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ. Ο ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ πήρε τη μπάλα, μετά από λάθος αμυντικού και πλάσαρε εύστοχα τον Καυκιά. 0-2

54′ Σουτ του Καζάκου πέρασε άουτ. 0-1

17:03 ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Διπλή αλλαγή για τον Φωστήρα. Βενέτι και Ζώης αντί Τριανταφυλλάκη και Μίζιου.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Διάνα χωρίς να έχει απειληθεί, προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Καλλέργη με πέναλτι, από το 18ο λεπτό.

Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. 0-1

40′ Η Διάνα ελέγχει το ρυθμό του αγώνα, ο Φωστήρας δεν μπορεί να απειλήσει.

33′ Ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Κετσετζόγλου έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και οι αμυντικοί του Φωστήρα έδιωξαν σε κόρνερ.

30′ Η Διάνα διατηρεί την υπεροχή της, προσπαθώντας να βρει χώρους στην επίθεση. 0-1.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Κετσετζόγλου βγήκε τετ α τετ, όμως το πλασέ του απέκρουσε σε κόρνερ ο Καυκιάς.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ. Ο ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ευστοχεί από κτύπημα πέναλτι. 0-1.

17′ Πέναλτι για τη Διάνα. Ο Καλλέργης μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε.

10′ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα, χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.

Μανώλης Καλλέργης, κορυφαίος στον αγώνα Φωστήρας-Διάνα 0-2. Πέτυχε και τα δυο γκολ (σύνολο 6 στο πρωτάθλημα). Η Διάνα με 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια είναι στην κορυφή. «Σίγουρα είμαστε πολύ ικανοποιημένοι που έχουμε το απόλυτο των νικών μετά από ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα. Στόχος είναι οι πρώτες θέσεις και θα κάνουμε τα πάντα έτσι ώστε να μείνουμε εκεί. Είμαι πολύ χαρούμενος που βοηθάω με τα γκολ που σημειώνω, αλλά το σημαντικό είναι να κερδίζει η ομάδα» δηλώνει ο Μανώλης

Γιάννης Μητρούσης (προπονητής ΦΩΣΤΗΡΑ Ηλιούπολης, για το 0-2 με την ΔΙΑΝΑ): «Δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες απέναντι σε ένα ποιοτικό συγκρότημα. Η Διανα έκανε 3 φάσεις και έβαλε 2 γκολ. Ήμασταν ανταγωνιστικοί. Η συνέχεια θα είναι δύσκολη. Είμαστε σε μια μεταβατική περίοδο. Στόχος η σωτηρία»

Τα παιδιά της ΔΙΑΝΑ στο πλευρό της ανδρικής ομάδας👏 Στον αγώνα Φωστήρας – ΔΙΑΝΑ 0-2

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, πλήθος και υπαίθριες δραστηριότητες

Φωστήρας Ηλιούπολης τίμησε δυο “δικά” του παιδιά που σήμερα φορούν την φανέλα της ΔΙΑΝΑ. Τον Χρήστο Φάρο και τον Αλέξανδρο Μπαρδάκη👏. Όλα έγιναν πριν την σέντρα του αγώνα Φωστήρας – ΔΙΑΝΑ 0-2.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 7 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα στέκονται, ουρανός και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: 4 άτομα, , τα οποία χαμογελούν, άτομα στέκονται, παιδί και υπαίθριες δραστηριότητες

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.