ΕΠΣΑΝΑ

Η ανάρτηση των Νικητών Ανθούσας για την πρόκριση στο Κύπελλο με 2-3 με ΑΟ Άρτεμις

Στην ανάρτηση των Νικητών Ανθούσας για την πρόκριση στο Κύπελλο στην παράταση εκτός έδρας με ΑΟ Άρτεμις, αναφέρονται τα εξής:

Στο 12΄ ο Παπανικολόπουλος στο 16’ και ο Κουσούλης στο 21 ‘ έχασαν μοναδικές ευκαιρίες .Η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε με δυνατό σουτ στο 27’ αλλά οι ΝΙΚΗΤΕΣ συνέχισαν να είναι καλύτεροι και να απειλούν .Τελικά στο 40 ‘ ο Κάτση με ένα εξαιρετικό βολέ σημείωσε ένα πολύ όμορφο γκολ βάζοντας μπροστά την ομάδα μας . Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και δεν υπήρχαν πολλές φάσεις .Δύο λεπτά πριν το τέλος οι παίκτες της Λούτσας ισοφάρισαν με κοντινή κεφαλιά για να οδηγηθεί το ματς στην παράταση . Στα 30 λεπτά της της παράτασης το παιγνίδι άνοιξε με ευκαιρίες να χάνονται εκατέρωθεν .Στο διάστημα αυτό ο τερματοφύλακάς μας Παλαιοδήμος και η αμυντική μας γραμμή λειτουργούσε άψογα διατηρώντας το σκορ . Στο 112 η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε πέναλτι αλλά ο παίκτης που ανέλαβε να το εκτελέσει έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι .Λίγο αργότερα στο 116’, ο Φενερλίδη με εξαιρετική κάθετη πάσα, έβγαλε τετ α τετ τον Κουσούλη ο οποίος έκανε έξοχο τελείωμα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3
Ήταν μια πολύ δίκαιη και παλικαρίσια νίκη για την ομάδα μας που συνδυάστηκε και με όμορφο ποδόσφαιρο .Αξίζει να σημειωθεί ότι απ τους 15 ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν οι 10 προέρχονται απ την Ακαδημία της ομάδας μας .
Ευχαριστούμε τον ΑΟ Αρτεμις για την φιλοξενία και του ευχόμαστε πολύ σύντομα να μας υποδεχθεί ξανά στο δικό του σπίτι
Επόμενος και πολύ σημαντικός αγώνας με την Δόξα Ανοιξης την Κυριακή , στο γήπεδό μας .

Το σκορ άνοιξε στο 5’ ο Μπαβέλας, όμως στο 13’ ο Φυτιλής ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Στο 41’ ο Κατσής έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Νικητές, με το 2 – 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο 88’ ο Μοιρασγέντης έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Στο 114’ ο Κουσουλής σημείωσε το τελικό 3 – 2 δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του.

Άρτεμις: Μπανιάς, Μπουλούμπασης, Κουτρούτσος, Διαμαντής, Βασιλείου, Τσιμπούρης (63’ Παπάζογλου), Μοιρασγέντης, Νικολέας (95’ Ράσα), Βεϊζάι, Φυτίλης (80’ Μετάι), Παπατσαράκης

Νικητές: Παλαιοδήμος, Σαββίνος, Μαρίνος, Λέκα (68’ Κοκκινάκης), Μπαβέλας, Σωτηρόπουλος (46’ Φενερίδης), Κουσούλης, Τσούτσης (30’ Μαγγίνας), Παπανικολόπουλος, Κυρλάκης, Κατσής (81’ Σιδηρόγλου)

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ, στάδιο και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ και υπαίθριες δραστηριότητες