Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

To Κορωπί πέρασε στο Κύπελλο με 4-1 επί του Ολυμπιακού Βάρης

Φοβερό το Κορωπί και να ‘χεις χίλια μάτια να το βλέπεις πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με το εντυπωσιακό 4-1 επί του Ολυμπιακού Βάρης.

Στην σχετική για το ματς ανάρτηση του Κορωπίου αναφέρονται τα εξής:

ΕΝΑ ΚΟΡΩΠΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙΣ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΙ(4-1 ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΑΡΗΣ)🔵⚪
Μετά από μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα μας η οποία παρουσιάσθηκε με πολλά νέα πρόσωπα Κορωπιωτών στην ενδεκάδα παρέσυρε την αξιόμαχη ομάδα του Ολυμπιακού Βάρης με 4-1.
Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Λούρμπας με υπέροχο σουτ στο 6′ για να έρθει ο Cotov στο 31′ να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα μας. Αυτό ήταν και το σκορ του Α’ημιχρόνου.
Το δεύτερο μέρος συνεχίστηκε με την κυριαρχία του Α.Ο.Κ στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι ο Σκουρλής με κεραυνό στο 55′ έκανε το 3-0,για να έρθει η μείωση στο 63′ από τον Ολυμπιακό με πεναλτυ μετά από εξοχή εκτέλεση και ενώ ο Μπονατάκης έπεσε σωστά δεν κατάφερε να το σώσει.
Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 70′ ο Καρκασίνας με όμορφο τελείωμα.
Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του ολοκαυτώματος του Κορωπίου σαν σήμερα το 1944.
Δεν ξεχνάμε και τιμάμε όσους πάλεψαν για να είμαστε εδώ δυνατοί και ελεύθεροι σήμερα.
Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 και ώρα:16:00 Η ομάδα μας στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α’ΕΠΣΑΝΑ θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου εκτός έδρας.
Για την ομάδα μας αγωνίσθηκαν οι εξης: Μπονατάκης,Cotov(60′ Πάντου),Τσούρης,Μπαρδούσης(60′ Μπουσινάκης),Κορωνιάς,Αθανασίου,Παπαθανασίου,Σκουρλής,Λούρμπας,Haddad(60′ Καρκασίνας),Σφικτός(65′ Κλήμης).

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.