Α' ΕΠΣΑ

Νίκη πρόκριση στο Κύπελλο η Διάνα, 2-1 εκτός το Ρουφ-ΒΙΝΤΕΟ-Δηλώσεις Γιάννης Πανίδης, Γ. Τσαμόπουλος

Η Διάνα πήρε τη νίκη με 2-1 χάρη σε γκολ του Φάρου (32′) και του Κετσετζόγλου (34′) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Το φιλμ και η ροή του αγώνα με την αντίστροφη φορά:

95′ Αλλαγή για τη Διάνα. Μπαλαφούτης Α. αντί Καλλέργη.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα. 1-2

90′ Τζιβελέκης αντί Καλουδιώτη.

85′ Πιέζει για την ισοφάριση το Ρουφ.

82′ Αλλαγή για τη Διάνα. Μπαλαφούτης Χ. αντί Φάρου. 1-2

80′ Κίτρινη ο Γαλάνης για σκληρό μαρκάρισμα.

76′ Το Ρουφ προσπαθεί να βρει τελικές ευκαιρίες, όμως η Διάνα κλείνει καλά τους χώρους και προσπαθεί να αντεπιτεθεί. 1-2

71′ Αλλαγή για το Ρουφ. Γαλάνης αντί Λελούδα.

68′ Σουτ του Μπανιά, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι. 1-2

60′ Ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Καλλέργης βγήκε τετ α τετ, όμως ο Κουνάδης έδιωξε σε κόρνερ.

55′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΥΦ. Ο ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ πήρε τη μπάλα στο πέναλτι μετά από εκτέλεση φάουλ και πλάσαρε για το 1-2.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Κετσετζόγλου πέρασε από τα αριστερά τον τερματοφύλακα, όμως το σουτ του πέρασε άουτ. 0-2

16:49 ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Αλλαγή για τη Διάνα. Μπουραζάς αντί Ζιώβα.

Αλλαγές για το Ρουφ. Ρούπι και Δανάσης αντί Επιτροπάκη και Ζευκιλή.

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Το Ρουφ είχε την κατοχή, η Διάνα την ουσία και με δύο γκολ σε 2 λεπτά (Φάρος 32′ και Κετσετζόγλου 34′) προηγείται με 2-0.

Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις. 0-2

37′ Ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Καλουδιώτης βγήκε με τον τερματοφύλακα, όμως το πλασέ του ήταν αδύναμο. 0-2

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ. Ο ΚΕΤΣΕΤΖΟΓΛΟΥ ευστόχησε για το 0-2.

33′ Πέναλτι για τη Διάνα. Ο Φάρος σούταρε, η μπάλα ακούμπησε σε χέρι αμυντικού και δόθηκε η εσχάτη των ποινών.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ. Ο ΦΑΡΟΣ μετά από σέντρα με κεφάλια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. 0-1

31′ Κίτρινη κάρτα ο Τύρπος σε μαρκάρισμα.

29′ Ευκαιρία για το Ρουφ. Ο Λελούδας έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, όμως το σουτ του αποκρούστηκε σε κόρνερ.

24′ Παραμένει το 0-0, με μοναδική φάση το δοκάρι του Ρουφ.

15′ Δοκάρι ο Μπανιάς με κεφάλια, μετά από σέντρα. 0-0

9′ Παιχνίδι κατοχής έως τώρα, χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση

Νίκος Κετσετζόγλου. Σκόραρε για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι. Βοήθησε τα μέγιστα στην εκτός έδρας νίκη της ΔΙΑΝΑ επι του Ρούφ με 2-1 και την πρόκριση στους 32 του κυπέλλου

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Σταύρος Ηλιόπουλος) Κουνάδης, Βενάρδος, Τομπουλίδης (75′ Παλάτσιος), Μπένα, Σωτηριάδης, Μπανιάς, Τύρπος, Επιτροπάκης (46′ Ρούπι), Ζευκιλλής (46′ Δανασής), Τέττει, Λελούδας (65′ Γαλάνης).
ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρας Α., Δάρρας Π., Μπακογιάννης, Πανίδης, Μπαρδάκης, Καλουδιώτης (87′ Τζιβελέκης), Φάρος (81′ Μπαλαφούτης Χρ.), Καλλέργης (90+1 Μπαλαφούτης Α.), Κετσετζόγλου, Ζιώβας (46′ Μπουραζάς).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Γιάννης Πανίδης για το 2-1 της ΔΙΑΝΑ μέσα στο Ρουφ (σπουδαία νικη πρόκριση στους 32 του κυπέλλου )

Γιώργος Τσαμόπουλος: «Τέτοιες νίκες μας βοηθούν να οικοδομήσουμε την πρωταγωνίστρια ΔΙΑΝΑ του αύριο». Δηλώσεις του προπονητή της ΔΙΑΝΑ μετά την εκτός έδρας νίκη πρόκριση επι του Ρούφ με 2-1 και την πρόκριση στους 32 του κυπέλλου ΕΠΣΑ

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα στέκονται και υπαίθριες δραστηριότητες

Η Διάνα νικήτρια 2-1 εκτός στο crash test με ΠΑΟ Ρουφ για το κύπελλο (photos)