Γ' ΕΠΣΑ

Από νωρίς ο Προμηθέας, 2-0 εκτός την βελτιωμένη Νίκη Αλίμου

Ο Προμηθέας πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο επικράτησε εκτός έδρας της βελτιωμένης σε σύγκριση με άλλα ματς Νίκης Αλίμου με 2-0.

Ετσι έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ η Νίκη παραμένει χωρίς βαθμό.

Στο 19′ ο Κολάι έκανε το 0-1, με τον Τσάκαλο στο 41′ να διαμορφώνει το τελικό 0-2. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Γκέγκα στο 80′ με 2η κίτρινη.

ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ: Γκιουλής, Αναγνωστόπουλος, Γκέγκα, Παπαχρήστου, Δημόπουλος, Κανακάρης (84′ Καβουριάδης), Στέργιο, Μέτο (68′ Γκιλλ), Καπτζής, Βάρφη, Κολάσης (73′ Δεληγιάννης).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Καλπίδης, Κοκόση (86′ Χονδρογιάννης), Παπάζογλου, Μιχαλάτος, Δημόπουλος, Ζάγουρας, Παναγιωτούλιας (68′ Σαχίνης), Σώζος (59′ Σύριος), Τσάκαλος, Κολάι, Ζάρκα (84′ Κοϊκου).

Στην σχετική ανάρτηση του Προμηθέα αναφέρονται τα εξής:

Η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με 2-0 της Νίκης Αλίμου για την 3η αγωνιστική. Το σκορ άνοιξε ο Κολάι στο 20′ ενώ στο 35′ ήταν η σειρά του Τσάκαλου να χρηστεί σκόρερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ χωρίς όμως αποτελεσμα.

Επιπλέον, ο πρόεδρος και το Δ.Σ της ομάδας θέλουν να δώσουν συγχαρητήρια σε παίκτες και προπονητή.

Τέλος, ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Αλίμου στο πρωτάθλημα.