Β' ΕΠΣΑ

Ποιότητα ο Άρης Χολαργού 3-0 εκτός τον Αίμο Πετρούπολης

Τη πρώτη του νίκη πήρε στο πρωτάθλημα ο Άρης Χολαργού από την έδρα του Αίμου, επικρατώντας με 3-0, βγάζοντας ποιότητα και πολλά θετικά στοιχεία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14′ με τον Γαλάτη, με τα δύο γκολ να έρχονται στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Μπάρδης στο 80′ έκανε το 0-3, με τον Στρατάκο να διαμορφώνει το τελικό 0-3 επτά λεπτά μετά.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ρίζος, Βγένης, Μελικάκης (61′ Ζούκας), Σαπρίκης (71′ Χουτζιούμης), Μπούτσης (27′ Γιαννακάκος), Διολανίτης, Ρούπας, Παυλάκος (66′ Νεστουράι), Κολοκούρας, Καλόγηρος, Ντάλντι

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: Πετράκης, Μιχαηλίδης, Ντουλάκης, Οικονόμου, Παναγιώτου, Βλάχος Ι., Γαλάτης (76′ Μπάρδης), Κατσαρός (69′ Βλάχος Κ.), Λούμι, Γκόνος (90′ Χριστοφιλόπουλος), Βεντούρης (69′ Στρατάκος)