ΕΠΣΔΑ

Η κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλήματος στην Α’ και Β΄κατηγορία στην ΕΠΣΔΑ

Πραγματοποιήθηκε στο κοσμικό κέντρο ΑΒΡΑΜΗΣ στην Χασιά η κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλήματος στην Α΄και Β΄κατηγορία στην Δυτική Αττική.
Παραβρέθηκαν σύσσωμο το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΣΔΑ , ο αντιδήμαρχος Ανω Λιοσίων Δημήτρης Καμπόλης, ο αντιδήμαρχος Μεγάρων Κώστας Καράμπελας, ο πρόεδρος του αθλητικού οργανισμού κ.Μαυροειδής, από τον δήμο Ασπροπύργου ο Αντώνης Κοναξής.

Από τους διαιτητές ο Βάτσιος, Ντάουλος, Φίτσας, Δημόπουλος, Πλάκας, ο Θοδωρής Τριανταφυλλίδης κ.α.

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

Βραβεύτηκαν ο αρχιδιαιτητής Νεκτάριος Παστρωμάς, ο Μελέτης Λιάσκος ιδρυτής της Λαμπερής Ελευσίνας, η Κωνσταντίνα Φράγκου(γραμματέας της ΕΠΣΔΑ).
Δόθηκαν τιμητικές πλακέτες σε όλους τους προέδρους των ομάδων.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΘΟΥΣ

Κύπελλα ήθους δόθηκαν στις ομάδες Αίας Παραλίας Ασπροπύργου και Ικαρο Νεοκτίστων.

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ

ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ-ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΛΑΜΠΕΡΗ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Οι υπόλοιπες 11 ομάδες πέρασαν χωρίς αγώνα αυτόματα στην 2η φάση του θεσμού.
Οι αγώνες είναι διπλοί και θα διεξαχθούν 15/9 και 23/9.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(Εναρξη 29/30/9/2018)

1η-14η αγωνιστική

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΖΩΦΡΙΑ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ

2η-15η αγωνιστική

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΖΩΦΡΙΑ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

3η-16η αγωνιστική

ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΖΩΦΡΙΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ

4η-17η αγωνιστική

ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΖΩΦΡΙΑ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

5η-18η αγωνιστική

ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ
ΖΩΦΡΙΑ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

6η-19η αγωνιστική

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΖΩΦΡΙΑ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

7η-20η αγωνιστική

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΖΩΦΡΙΑ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ

8η-21η αγωνιστική

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΖΩΦΡΙΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

9η-22η αγωνιστική

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΖΩΦΡΙΑ
ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ

10η-23η αγωνιστική

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ
ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΖΩΦΡΙΑ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

11η-24η αγωνιστική

ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΖΩΦΡΙΑ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

12η-25η αγωνιστική

ΖΩΦΡΙΑ – ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ
ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ
ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

13η-26η αγωνιστική

ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ
ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ – ΖΩΦΡΙΑ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ(Εναρξη 6-7/10/2018)

1η αγωνιστική 12η
Δύναμη Ασπρ.-Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
Εθνικός Πανοράματος-Λέων
ΠΑΟ Φυλής-Ερμής Άνω Λιοσίων
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Λαμπερή Ελευσίνας
Ίκαρος Ασπρ.-Σκορπιός Φυλής
ΑΕ Ζεφυρίου-Μεγαρικός

2η αγωνιστική 13η
Εθνικός Πανοράματος-Δύναμη Ασπρ.
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-ΠΑΟ Φυλής
Λέων-Αστέρας Άνω Λιοσίων
Ερμής Άνω Λιοσίων-Ίκαρος Ασπρ.
Λαμπερή Ελευσίνας-ΑΕ Ζεφυρίου
Μεγαρικός-Σκορπιός Φυλής

3η αγωνιστική 14η
Δύναμη Ασπρ.-ΠΑΟ Φυλής
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Εθνικός Πανοράματος
Ίκαρος Ασπρ.-Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
ΑΕ Ζεφυρίου-Λέων
Μεγαρικός-Ερμής Άνω Λιοσίων
Σκορπιός Φυλής-Λαμπερή Ελευσίνας

4η αγωνιστική 15η
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Δύναμη Ασπρ.
ΠΑΟ Φυλής-Ίκαρος Ασπρ.
Εθνικός Πανοράματος-ΑΕ Ζεφυρίου
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-Μεγαρικός
Λέων-Σκορπιός Φυλής
Λαμπερή Ελευσίνας-Ερμής Άνω Λιοσίων

5η αγωνιστική 16η
Δύναμη Ασπρ.-Ίκαρος Ασπρ.
ΑΕ Ζεφυρίου-Αστέρας Άνω Λιοσίων
Μεγαρικός-ΠΑΟ Φυλής
Σκορπιός Φυλής-Εθνικός Πανοράματος
Λαμπερή Ελευσίνας-Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
Ερμής Άνω Λιοσίων-Λέων

6η αγωνιστική 17η
ΑΕ Ζεφυρίου-Δύναμη Ασπρ.
Ίκαρος Ασπρ.-Μεγαρικός
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Σκορπιός Φυλής
ΠΑΟ Φυλής-Λαμπερή Ελευσίνας
Εθνικός Πανοράματος-Ερμής Άνω Λιοσίων
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-Λέων

7η αγωνιστική 18η
Δύναμη Ασπρ.-Μεγαρικός
Σκορπιός Φυλής-ΑΕ Ζεφυρίου
Λαμπερή Ελευσίνας-Ίκαρος Ασπρ.
Ερμής Άνω Λιοσίων-Αστέρας Άνω Λιοσίων
Λέων-ΠΑΟ Φυλής
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-Εθνικός Πανοράματος

8η αγωνιστική 19η
Σκορπιός Φυλής-Δύναμη Ασπρ.
Μεγαρικός-Λαμπερή Ελευσίνας
ΑΕ Ζεφυρίου-Ερμής Άνω Λιοσίων
Ίκαρος Ασπρ.-Λέων
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
ΠΑΟ Φυλής-Εθνικός Πανοράματος

9η αγωνιστική 20η
Δύναμη Ασπρ.-Λαμπερή Ελευσίνας
Ερμής Άνω Λιοσίων-Σκορπιός Φυλής
Λέων-Μεγαρικός
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-ΑΕ Ζεφυρίου
Εθνικός Πανοράματος-Ίκαρος Ασπρ.
ΠΑΟ Φυλής-Αστέρας Άνω Λιοσίων

10η αγωνιστική 21η
Ερμής Άνω Λιοσίων-Δύναμη Ασπρ.
Λαμπερή Ελευσίνας-Λέων
Σκορπιός Φυλής-Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
Μεγαρικός-Εθνικός Πανοράματος
ΑΕ Ζεφυρίου-ΠΑΟ Φυλής
Ίκαρος Ασπρ.-Αστέρας Άνω Λιοσίων

11η αγωνιστική 22η
Λέων-Δύναμη Ασπρ.
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.-Ερμής Άνω Λιοσίων
Εθνικός Πανοράματος-Λαμπερή Ελευσίνας
ΠΑΟ Φυλής-Σκορπιός Φυλής
Αστέρας Άνω Λιοσίων-Μεγαρικός
Ίκαρος Ασπρ.-ΑΕ Ζεφυρίου

ΦΩΤΟ: ΘΟΔΩΡΗΣ ΓΕΩΡΝΤΑΜΙΛΗΣ

Πηγή topiko24.gr

Η κλήρωση κυπέλλου και πρωταθλήματος στην Α’ και Β΄κατηγορία στην ΕΠΣΔΑ
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Ποιό Δημοφιλή

To Top