Β' ΕΠΣΑ

Μεγάλη νίκη με ανατροπή o ΠΑΣ Γαλάτσι που ευχαριστεί για την φιλοξενία, 4-1 εκτός τον Άγιο Δημήτριο !!!

Παρά την απουσία μίας ενδεκάδας παικτών, λόγω τραυματισμών, τιμωριών και εξετάσεων και παρά τις τρεις (3) υποχρεωτικές αλλαγές κατά την διάρκεια του αγώνος, λόγω τραυματισμών, το Γαλάτσι σημείωσε σπουδαία νίκη εκτός έδρας επί της ιστορικής ομάδας του Αγίου Δημητρίου με σκορ 4-1, φθάνοντας στην τρίτη συνεχόμενη νίκη του.

Στο άγονο πρώτο ημίχρονο η πιο σημαντική στιγμή ήταν για το Γαλάτσι, όταν σε κτύπημα φάουλ του Θεοδωρακάτου στο 9ο λεπτό, ο Μανώλης Βαμβακερής με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν όλα τα λεφτά !

Αρχικά στο 56ο λεπτό, η Μπάρτσα μπήκε μπροστά στο σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι (1-0) που εκτέλεσε ο Νικολάου.

Το τελευταίο ημίωρο ανήκε εξ ολοκλήρου στην ομάδα του Γαλατσίου, που δεν πτοήθηκε από το εις βάρος της σκορ.

Στο 61ο λεπτό ο Μιχαήλ Παπαδόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ, μέσα από την μεγάλη περιοχή έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Στο 70ο λεπτό σε εξαιρετική επιθετική ανάπτυξη του Γαλατσίου, ο Δημήτρης Κυριλλίδης έβγαλε εξαιρετική σέντρα από δεξιά, ο Γιώργος Παπαϊωαννίδης έγινε κάτοχος της μπάλας και πάσαρε στον επερχόμενο Σπύρο Θεοδωρακάτο, που με άψογο γωνιακό πλασσέ, έβαλε το Γαλάτσι σε θέση οδηγού στον αγώνα (1-2).

Στο 84ο λεπτό ο Θωμάς Αζακάς, ύστερα από κόρνερ του Θεοδωρακάτου και παρεμβολή του Παπαδόπουλου, με κοντινό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-3.

Το σκορ έκλεισε στο 88ο λεπτό ο Παπαδόπουλος, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, όταν δέχτηκε υπέροχη ασίστ του Θεοδωρακάτου και πλάσαρε θαυμάσια, για να γράψει το τελικό 1-4, μέσα σε αποθέωση.

Ο προπονητής του συλλόγου Θοδωρής Κουτσουδάκης παρέταξε την ομάδα με την ακόλουθη σύνθεση :

Φραγκουλόπουλος, Κυριλλίδης, Χρ. Ραπάί (λ.τ. 74′ Αζακάς), Βαμβακερής, Αναγνώστης (λ.τ. 78′ Μηλιώτης), Ιωαννίδης, Νταβαρίνος, Θεοδωρακάτος, Ευσταθίου (λ.τ. 40′ Παπαδόπουλος), Δραμιτινός, Παπαϊωαννίδης.

Η Διοίκηση του Π.Α.Σ. ΓΑΛΑΤΣΙ ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Αγίου Δημητρίου, για την άψογη φιλοξενία της.

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΝΤΕΝΤΕΣ ΘΩΜΑΣ-ΧΡΙΣΤΟΣ (1996) 1 (1983) ΦΡΑΓΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
86′ ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1997) 2 (2001) ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2001) 3 (1998) ΡΑΠΑΙ ΧΡΗΣΤΟΣ 74′
ΚΟΘΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1985) 4 (2001) ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΘΩΜΑΣ 78′
ΣΚΟΝΔΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1991) 5 (1983) ΒΑΜΒΑΚΕΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
79′ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ (1993) 6 (1997) ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΚΑΡΤΣΙΩΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1999) 7 (1992) ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Γκολ!
Γκολ (με πέναλτυ)! ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1988) 8 (1997) ΚΥΡΙΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΠΑΝΤΖΙΜΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (2001) 9 (2002) ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ-ΑΝΕΣΤΗΣ 42′
ΤΑΓΚΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1996) 10 (1991) ΝΤΑΒΑΡΙΝΟΣ ΑΡΗΣ
ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (1981) 11 (2001) ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Αναπληρωματικοί
86′ ΤΣΑΡΠΑΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤ (2000) 12 (1998) ΑΖΑΚΑΣ ΘΩΜΑΣ Γκολ! 74′
79′ BAGHDASARYAN VARDAN (2000) 13 (1998) ΜΗΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 78′