Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Οι Φίλαθλοι 2-1 εκτός το Νέο Ικόνιο

Οι Φίλαθλοι έκαναν το καθήκον τους και πήραν το τρίποντο της νίκης, καθώς επικράτησαν με 2 – 1 του Νέου Ικονίου εκτός έδρας και διατηρούν μικρές ελπίδες για να βρίσκονται εκείνοι στα play – off ανόδου.

Η διακύμανση του αποτελέσματος έγινε στο τελευταίο 25λεπτο, καθώς οι Φίλαθλοι άνοιξαν το σκορ στο 68’ με τον Ζαχαρία. Στο 83’ ο Μαθιουδάκης έκανε το 0 – 2 κλειδώνοντας επί της ουσίας τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε να κάνει το Ικόνιο είναι να μειώσει στο 90’ με τέρμα του Λαδικού. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Κοκάι είδε απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με δέκα παίκτες.

Με τη νίκη αυτή οι Φίλαθλοι διατηρούν μικρές μαθηματικές ελπίδες για την συμμετοχή τους στα play – off, καθώς θα πρέπει να κερδίσουν και στα δύο επόμενα παιχνίδια με μεγάλα σκορ, αλλά και να χάσει και στα δύο παιχνίδια ο ΑΟΚ Φαλήρου, για να πάρουν οι Πειραιώτες το εισιτήριο βάση της 5η θέσης. Πάντως αυτήν την στιγμή οι Φίλαθλοι έχουν 38 πόντους και είναι στην 6η θέση, με το Νέο Ικόνιο να μένει στους 15 βαθμούς και στην 13η θέση.

Νέο Ικόνιο: Φραγκάκης, Καραπετσάνης, Παπασταθόπουλος (56’ Δερμιτζάκης), Καρδιοπούλης, Χατζηπέτρος, Αράπι, Γκοξιάι, Κόντζογλου (76’ Λιώσης), Λεμοντζής (67’ Δρογγίτης), Λαδικός, Κοντογεώργης (87’ Μαθιόπουλος)

Φίλαθλοι: Χοτζάι, Πανταλέων, Ρεϊσόπουλος, Κουκοβίνος, Παπακωνσταντίνου, Μαθιουδάκης, Βρεττάκος (46’ Λεβέντι), Χαϊδάκης, Σχίντρε, Ζαχαρίας (84’ Βουρλούμης), Ξηρογιάννης (88’ Βατίστας)

ΚΑΡΑΠΕΤΣΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1986) 2 (1998) ΠΑΝΤΑΛΕΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
56′ ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1996) 3 (1980) ΡΕΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(95′) ΚΑΡΔΙΟΠΟΥΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (1982) 4 (1987) ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1982) 5 (1981) ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
ARAPI FRANCESKO (2001) 6 (1993) ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ Γκολ!
Κόκκινη Κάρτα(94′) GOXHAJ ARTEMIOS (2001) 7 (2000) ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 46′
76′ ΚΟΝΤΖΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ (2002) 8 (1983) ΧΑΪΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
67′ ΛΕΜΟΝΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (1999) 9 (1990) SHINDRE LEDION
Κίτρινη Κάρτα(74′) Γκολ! ΛΑΔΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1986) 10 (1990) ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γκολ! 84′
87′ ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (2001) 11 (1999) ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 88′
Αναπληρωματικοί
56′ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (2002) 12 (1999) ΒΑΤΙΣΤΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ-ΕΡΡΙΚΟΣ 88′
76′ ΛΙΩΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (1997) 13 (2000) LEVENDI SERXHIO 46′
ΔΡΙΒΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2003) 14 (1982) ΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΔΑΝΑΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (2000) 15 (1991) ΓΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
87′ ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (2002) 16 (1999) ΒΟΥΡΛΟΥΜΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ 84′
ΣΟΥΓΚΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2001) 17 (1988) ΝΑΞΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
67′ ΔΡΟΓΓΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2004) 18 (1987) ΖΟΥΡΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ