Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Εύκολη νίκη η Χαραυγή 3-0 την Ελλάδα Ποντίων

Σε μία ακόμα εύκολη νίκη προχώρησε η Χαραυγή, η οποία επικράτησε με 3 – 0 της Ελλάδας Ποντίων που από την πλευρά της δεν πραγματοποίησε καθόλου καλή εμφάνιση.

Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε από τον Φασιλή με τέρματα του στο 20’ και στο 35’. Το τελικό 3 – 0 έκανε ο Πέκοφ στο 65ο λεπτό. Να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι έπαιζαν για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες, καθώς λίγο πριν την ανάπαυλα ο Μιφτάρι αντίκρισε κόκκινη κάρτα.

Η Χαραυγή είναι ακόμα στο -4 από την κορυφή, με 54 πόντους και ελπίζει σε διπλό στραβοπάτημα του Ερμή στις επόμενες δύο αγωνιστικές. Από την άλλη μεριά η Ελλάδα έχει 44 πόντους και έμεινε στην 4η θέση.

Χαραυγή: Κατσικουρης, Ξηρογιάννης, Γρούνης, Ντε Σόουζα, Παπανικολάου, Φέκος, Μεσσήνης, Φασιλης (75’ Τούρλος), Μιφτάρι, Ντόνε (46’ Χριστοδούλου), Ηλιόπουλος (85’ Μαυρούδης), Πέκοφ

Ελλάς Ποντίων: Μακρής, Πεφάνης (55’ Μαραγκός), Κουκουλάς, Σιδερόπουλος, Μπέλιας, Τζουμανάι (46’ Μπαλτζάκης), Μαρτίνος (65’ Καλογερόπουλος), Πουρσανίδης, Συμεωνίδης (80’ Παπασπυρόπουλος, Κοττάκης, Ηλιόπουλος