Γ' ΕΠΣΑ

Σε ένα ημίχρονο και μέσα σε τέσσερα λεπτά Χαλκηδονικός-Δάσος Χαϊδαρίου 2-0

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Χαλκηδονικό για να νικήσει 2-0 το Δάσος Χαιδαρίου και στη συνέχεια να παίξουν και παίκτες που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής.
Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Τσούδη αλλά ο Χύτας που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο ίδιος παίκτης είχε δύο τετ α τετ με τον Κομεσσάριο που πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις στο 12′ και το 21′.
Στο 25′ όμως, μετά από κόρνερ του Αντωνόπουλου, ο Γενιδογάν με κεφαλιά έκανε το 1-0 ενώ στο 29′ μετά από σέντρα του Νίκα ο Τσούδης με προβολή πέτυχε το 2-0.
Οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες με τους Ράγια, Δημητρούλη και Νίκα αλλά ο Κομεσσάριος δεν επέτρεψε να μεγαλώσει το σκορ ενώ στο 65′ δεν μέτρησε γκολ του Νίκα ως φάουλ στον αμυντικό.

Καλή η διαιτησία του Ανδρέου (Νικολακός, Παπαγεωργίου)

ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ: Κολονέλος, Γενιδογάν, Νίκας, Χαντζάρας, Σκέμπι, Χριστιανός, Αραπογιάννης (81′ Λαγός), Ράγιας (59′ Γρατσίας), Τσούδης (85′ Νταιφάς), Αντωνοπουλος, Χύτας (46′ Δημητρούλης).
ΔΑΣΟΣ Χ.: Κομεσάριος, Αλεξανδρής (81′ Παπαγιάννης), Μπουλής, Μούγιος, Κράτας, Παχατούρας (64′ Πρασίνης), Χεκεμίδης (64′ Κουτσαύτης), Στάθης, Μωραίτης (46′ Λαδάς), Σικλιμίρης, Καρτσωνάκης.

Στην κεντρική και στην κάτω ΦΩΤΟ o Χαλκηδονικός όπως ξεκίνησε με το Δάσος Χαιδαρίου