Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Mετά από ματσάρα στο μεγάλο ντέρμπι ΠΑΣ Ωρωπός-Κορωπί 2-2

Χωρίς νικητή τελείωσε η σούπερ και χορταστική αναμέτρηση ανάμεσα σε Ωρωπό και Κορωπί, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2 – 2.

Το Κορωπί κατάφερε να μπει πολύ δυνατά στο ματς και με τέρμα του Λούρμπα στο 20’ και του Παντελή στο 40’ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 0 – 2. Με την αρχή της επανάληψης οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και στα πρώτα δευτερόλεπτα ο Τσέλα μείωσε σε 1 – 2, ενώ στο 55’ ο Ξένος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, έπειτα από σουτ του Τσέλα, γράφοντας το τελικό 2 – 2. Να σημειώσουμε πως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ωρωπός έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Μπραχιμάι.

Με την ισοπαλία αυτή το Κορωπί έχει πλέον 62 βαθμούς, με τον Ωρωπό να βρίσκεται στην δεύτερη θέση με τρεις βαθμούς λιγότερους, άλλα και με ένα παιχνίδι λιγότερο, καθώς όπως θυμόμαστε το ματς με τον Σαρωνικό την προηγούμενη εβδομάδα δεν τελείωσε και αναμένεται να τελειώσει την Τετάρτη. Πάντως σε ενδεχόμενη ισοβαθμία, το Κορωπί έχει τον πρώτο λόγο, καθώς είχε κερδίσει με 2 – 0 στο πρώτο ματς.

ΠΑΣ Ωρωπός: Μιγγίρης, Μήτρου, Κανάτας, Αλιάι, Μουστής, Οσμενάι, Τσέλα, Μπραχιμάι, Φιλής (85’ Εσκίογλου), Λ. Μίχας, Εφραιμίδης (67’ Κανάρης)

Κορωπί: Κονόμι, Φετολάρι (85’ Μουσαράι), Μανασής, Πάντου, Ξένος, Αθανασίου, Παντελής, Μάργαρης, Λούρμπας, Βίλα, Μερκούρης

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΜΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (1994) 1 (1994) ΚΟΝΟΜΙ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Κίτρινη Κάρτα(54′)
Κίτρινη Κάρτα(92′) ΜΗΤΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (1990) 2 (1992) ΦΕΤΟΛΛΑΡΙ ΕΝΕΑ Κίτρινη Κάρτα(71′) 86′
ΚΑΝΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1996) 3 (1989) ΜΑΝΑΣΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Κίτρινη Κάρτα(85′)
Κίτρινη Κάρτα(85′) ALIAJ LEDJAN (1995) 4 (1994) ΠΑΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΟΥΣΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (2000) 5 (1983) ΞΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γκολ!
JONI OSMENAJ (2001) 6 (1990) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Κίτρινη Κάρτα(52′)
Κίτρινη Κάρτα(60′) Γκολ! ΤΣΕΛΑΙ ΑΙΣΕΛ (1989) 7 (1986) ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γκολ!
Κίτρινη Κάρτα(92′)Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(93′) ΜΠΡΑΧΙΜΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ (1998) 8 (1999) ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
94′ ΦΙΛΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1987) 9 (1999) ΛΟΥΡΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γκολ! Κίτρινη Κάρτα(46′)
ΜΙΧΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (1996) 10 (1994) VILA VASIL
67′ ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1998) 11 (1998) ΜΑΡΓΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Αναπληρωματικοί
ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1984) 12 (2001) ΣΦΙΚΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
94′ ΕΣΚΙΟΓΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (1999) 13 (2000) ΚΟΡΩΝΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
67′ ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1991) 14 (1997) ΒΛΑΧΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ