Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Επιβλητικό το Κορωπί 3-0 τη Λαυρεωτική-Άνοιξε λογαριασμό ο Μουσαράϊ

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΦΩΤΗΣ ΚΑΤΣΟΥΦΗΣ

Εντυπωσιακά ξεκίνησε η ομάδα του Κορωπίου τα φιλικά προετοιμασίας καθώς επικράτησε άνετα της Λαυρεωτικής με 3-0!

Ο προπονητής των νικητών στο πρώτο μέρος δοκίμασε διάφορες τακτικές και διάφορους παίκτες, όλοι τους ήταν εξαιρετικοί αυτό ανταμοίφθηκε στο 45′ όταν μετά από μια έξοχη μπαλιά του Φάνη Τσομπανάκη ο Μερκούρης κρέμασε τον τερματοφύλακα της Λαυρεωτικής κάνοντας το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο είχαμε το ίδιο σκηνικό την ομάδα του Κορωπίου να έχει πλήρη κατοχή της μπαλας.
Το 2-0 έκανε ο Γαλάνης με εξαιρετικό τελείωμα κρεμώντας ξανά τον γκολκίπερ της Λαυρεωτικής ενώ το τελικό
3-0 πραγματοποίησε ο Μουσαράϊ με κεφαλιά μετά από εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά.

Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 40 φίλοι της ομάδος που ήρθαν να δουν το νέο ξεκίνημα!! Γεγονός το οποίο αποτελεί καλό οιωνό για την συνέχεια για την ομάδα του Κορωπίου. ⚽