Γ' ΕΠΣΑ

Ο Προμηθέας μπλόκαρε και μάλιστα εκτός με 2-1 την Τόλμη Περιστερίου: Η ανάρτηση των νικητών

Ο Προμηθέας επικράτησε με 2 – 1 της Τόλμης Περιστερίου και μάλιστα εκτός έδρσς, βάζοντας της μεγάλο… φρένο στην κούρσα που έκανε για να προλάβει την τετράδα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε εξαιρετική μέρα τον Καπουράνη, ο οποίος με δύο προσωπικά του τέρματα στο 24’ και στο 29’ έκανε το 0 – 2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος η Τόλμη προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση της, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον συνήθη ύποπτο, Ζευκιλή, στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης και να διαμορφώσει το τελικό 1 – 2.

Με τη νίκη αυτή ο Προμηθέας πήγε στους 31 πόντους παραμένοντας στην 8η θέση, ενώ η Τόλμη υποχώρησε στην 6η θέση με 35 βαθμούς και έχασε έδαφος στην κούρσα των ομάδων που βλέπουν την τετράδα.

Τόλμη: Κολοβέας, Αντωνόπουλος (55’ Αναγνωστόπουλος), Πρεβεζιάνος (87’ Αμανατίδης), Χαϊκάλης, Καπελέρης, Ιακωβάκης, Ζαΐμι, Μαρκόνης (65’ Τίτα), Βανταράκης (72’ Βρανάς), Μπόζας, Ζευκιλής

Προμηθέας: Στατέρας, Κουρμπέτης (33’ Κωστάκης), Κοΐκου, Μπάμπαλης, Δημόπουλος, Σώζος, Καπουράνης, Μερτζανίδης, Τσακάλος, Κολάι (85’ Μακρής), Παναγιωτούλιας (70’ Ζαρκάς)

Στην ανάρτησή τους οι νικητές αναφέρουν:

Άλλη μία πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μας που επικράτησε με σκορ 2-1 εκτός έδρας της Τόλμης Περιστερίου. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ήταν ο Καπουράνης.

Πλέον η ομάδα μας έφτασε τους 31 βαθμούς (8η θέση) πετυχαίνοντας την 9η νίκη της στο πρωτάθλημα.

Ωστόσο, για μία ακόμη φορά δεν έλειψαν τα…περίφημα διαιτητικά ”λιθαράκια” από τους διαιτητές. Κύριοι το έχουμε αναφέρει επανειλημμένα πως στόχος μας είναι να παίξουμε ποδόσφαιρο, να αναδείξουμε νέους αθλητές και όπως βλέπετε να νικήσουμε και εσάς. Δεν κάνουμε πρωταθλητισμό. Επομένως, να κάνετε κι εσείς τη δουλειά σας σωστά.

Ευχαριστούμε την ομάδα της Τόλμης για τη φιλοξενία και ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Τα στοιχεία του αγώνα

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΚΟΛΟΒΕΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 1 (1993) ΣΤΑΤΕΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
55′ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (1998) 2 (1999) ΚΟΥΡΜΠΕΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 33′
87′ ΠΡΕΒΑΖΙΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1997) 3 (1997) KOJKU LEONARD
ΧΑΙΚΑΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (1998) 4 (1995) ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΚΑΠΕΛΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1991) 5 (2000) ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1994) 6 (2001) ΣΩΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ZAIMI BRUNO (1998) 7 (1996) ΚΑΠΟΥΡΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γκολ!Γκολ!
65′ ΜΑΡΚΟΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1999) 8 (1999) ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
72′ ΒΑΝΤΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1998) 9 (1988) ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΜΠΟΖΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (1997) 10 (1997) KOLAJ XHOI 85′
Γκολ! ΖΕΥΚΙΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1998) 11 (2000) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥΛΙΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 70′
Αναπληρωματικοί
72′ ΒΡΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 12 (2000) ΣΑΧΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
87′ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1997) 13 (2000) ΖΑΡΚΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 70′
ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1992) 14 (1999) ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 33′
65′ ΤΙΤΑ ΘΑΝΑΣΗ (1991) 15 (2002) ΚΟΥΡΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
55′ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1993) 16 (1994) ΜΑΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 85′