Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η ανάρτηση της Μάχης Μαραθώνα για τη νίκη με 3-1 επί του Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών

Στην πανηγυρική ανάρτηση της Μάχης Μαραθώνα για τη νίκη με 3-1 επί του Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών αναφέρονται τα εξής:

ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.
Σε ένα ματς απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, η ομάδα μας απέδωσε σπουδαίο ποδόσφαιρο με πολύ καλή ανάπτυξη και νίκησε τον ΑΧΙΛΛΕΑ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ με 3 – 1.
Το παιχνίδι δεν άρχισε καλά για την ομάδα αφού παρά την υπεροχή της,σε μια αντεπίθεση έμεινε πίσω στο σκορ όμως ευτύχησε να ισοφαρήσει στην αμέσως επόμενη φάση μετά απο πολύ ωραία ενέργεια και σούτ του ΑΝΤΥ ΣΕΝΕ. στο 33′. Το ημίχρονο τελείωσε 1-1 με τους παίκτες μας να είναι καταιγιστικοί στο δεύτερο ημίχρονο.Με μεγάλη πίεση και πάθος περιόρισαν τον αντίπαλο σε παθητικό ρόλο και με 2 γκολ πήραν τη νίκη.Σκόρερ του 2ου γκολ ο ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΒΟΥΣΟΥΛΑΣ μετά απο φάση διαρκείας στην αντίπαλη εστία,το 3ο γκολ μπήκε με εκτέλεση πέναλτι του ΑΓΓΕΛΟΥ ΝΤΑΗ στο 93′ που προήλθε απο έξοχη ατόμική προσπάθεια του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΡΑΛΗ.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και το προπονητικό τιμ για την προσπάθεια.

Τα στοιχεία του αγώνα και ενώ όπως αναφέραμε προηγήθηκε στο 10΄με 0-1 ο Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών με γκολ του Θεοδώρου:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1991) 1 (1999) ΤΟΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1997) 2 (2001) PULAJ EMILIAN 84′
85′ Κίτρινη Κάρτα(84′) ΣΕΝΕ ΚΕΙΣΙΑΝ (1998) 3 (1998) ΓΑΛΗΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Κίτρινη Κάρτα(35′)
ΒΟΥΣΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1991) 4 (1995) ΜΠΟΥΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Γκολ! ΑΧΜΕΤ ΣΑΤΖΙΤ (1984) 5 (1987) ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΑΡΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1995) 6 (1997) ΤΟΥΛΟΥΠΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Κίτρινη Κάρτα(92′)
Κίτρινη Κάρτα(10′) ΤΖΗΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1990) 7 (1988) ΦΕΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κίτρινη Κάρτα(10′)
Γκολ (με πέναλτυ)! ΝΤΑΗ ΑΓΓΕΛΟΣ (1988) 8 (2001) ΓΙΟΥΛΑΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 84′
92′ Κίτρινη Κάρτα(64′) Γκολ! ΣΕΝΕ ΑΝΤΟΥΕΛ (1995) 9 (1995) ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Γκολ!
58′ ΠΑΡΟΥΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (1996) 10 (1987) ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ
64′ SELAMAJ EMILIOS (2000) 11 (1992) ΜΠΙΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Κίτρινη Κάρτα(70′)
Αναπληρωματικοί
58′ ΒΑΣΟΣ ΚΩΣΤΑΣ (1989) 12 (2000) LLESHI MATEO 84′
ΠΑΡΟΥΣΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (2003) 13 (2001) ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 84′
92′ ΝΑΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (2001) 14 (2001) VUKA ANDREA
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (2001) 15 (1991) ΛΙΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
64′ RRUSTEMI KLODJAN (2003) 16 (1999) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
85′ ΔΑΡΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2003) 17