Β' ΕΠΣΑ

Παράπονα ο ΑΟ Βύρωνα για την διαιτησία του Μημίδη στο εντός έδρας 1-1 με Νεοπεντελικό

Ο ΑΟ Βύρωνα έχει έντονα παράπονα για την διαιτησία του κυρίου Μημίδη στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Νεοπεντελικό.

Αναλυτικά τα όσα υποστηρίζουν οι άνθρωποι της ομάδας: «Όπως έχουν οι αθλητές την κακή τους μέρα έτσι συμβαίνει και με τους διαιτητές. Ο κ. Μημίδης θα θέλει σίγουρα να ξεχάσει το σημερινό ματς αφού ήταν πραγματικά ανεξήγητα κακός. Δεν μπαίνουμε στη λογική “περίεργων σεναρίων” δεν το κάνουμε ποτέ. Συνεχίζουμε τη δουλειά για την επόμενη αγωνιστική περίοδο πλέον, δίνοντας σταθερά χρόνο στα παιδιά των ακαδημιών μας.».

Χωρίς νικητή λοιπόν τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Βύρωνα και Νεοπεντελικό, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες με σκορ 1 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που βρήκαν πρώτοι δίχτυα με τον Τριανταφύλλου στο 18’, με το 1 – 0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Εκεί που όλα έδειχναν πως ο σύλλογο του βουνού θα έπαιρνε ένα μεγάλο διπλό, ο Βύρωνας κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τέρμα του Ζαφείρη στο 86’. Να σημειώσουμε πως η ομάδα του κυρίου Ρούπτου έμεινε με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, καθώς ο Γραμόζης είδε κόκκινη κάρτα στο 89’ και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Με την ισοπαλία αυτή ο Βύρωνας κέχει πλέον 35 βαθμούς και είναι στην 9η θέση, με τον Νεοπεντελικό να πηγαίνει στους 30 και να βρίσκεται στην 12η θέση.

Βύρωνας: Πλάκα, Λοΐσιος, Καραμπάς, Κοντονάσιος, Κυρμαζόγλου, Ντζιώρας (75’ Χαγιάς), Ζαφείρης, Φαρμάκης (85’ Μαργώνης), Πορτάλιος, Τσαβαλιάς, Ιωακειμίδης

Νεοπεντελικός: Νικολάου, Στάππας, Μπουλούκος, Γραμόζης, Τριανταφύλλου, Τσιτόφωτος (75’ Τσώνης), Σεμπόγλου (90’ Δημητρακόπουλος), Μαράνος, Σαγματόπουλος (56’ Γαγάκας), Ρέσκα (85’ Μπράτσος), Βαφειάδης

ΚΑΡΑΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1993) 3 (1985) ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΟΝΤΟΝΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1995) 4 (1992) ΓΡΑΜΟΖΗΣ ΑΛΕΞ Κόκκινη Κάρτα(89′)
ΚΥΡΜΑΖΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2000) 5 (1993) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γκολ!
75′ ΝΤΖΙΩΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 6 (1990) ΤΣΙΤΟΦΩΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 75′
Γκολ! ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1998) 7 (1998) ΣΕΜΠΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ 90′
85′ ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1983) 8 (2000) ΜΑΡΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΙΑΚΟΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΚΩΝ/ΝΟΣ (2000) 16 (1992) ΓΑΓΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 56′
75′ ΧΑΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (2001) 17 (1999) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 90′
85′ ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (1982) 18 (1993) ΤΣΩΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 75′