ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Νίκη ανόδου η ΑΕ Καλαμακίου Αλίμου(ΑΕΚΑ) με 5-1 επί του Παμπαιανικού (ΦΩΤΟ)

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΕΡΛΗΣ

Με νίκη και άνοδο στη Β’ ΕΘΝΙΚΗ έκλεισε η φετινή χρονιά για τη γυναικεία ομάδα της ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ/ΑΛΙΜΟΥ(ΑΕΚΑ),που κέρδισε άνετα στο τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος με 5-1 τη μαχητική ομάδα του Α.Ο.ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΥ στο γήπεδο Τραχώνων/Αλίμου.
Φίλμ αγώνα:
Τα γκόλ πέτυχαν οι εξής παίκτριες:
Το 1-0 στο 4ο λεπτό του αγώνα η ΜΥΛΩΝΑ με διαγώνιο σούτ δυνατό μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Το 2-0 στο 10ο λεπτό,πάλι με σουτ λίγο πιο έξω από τη μεγάλη περιοχή με τη ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ.
Το 3-0 στο 19ο λεπτό από τη προβολή της ΖΕΡΗ και ύστερα από ωραία σέντρα της ΧΑΛΑΡΗ.
Το ημίχρονο έληξε με 3-0 για τη πρωταθλήτρια ΑΕΚΑ,που βγήκε και πάλι ορεξάτη στο Β ημίχρονο και στο 47ο λεπτό η ΖΕΡΗ ξανασκοράρει με πλασέ από τη μικρή περιοχή το 4-0 για την ομάδα της.
Η ομάδα του ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΥ προσπάθησε κυρίως στο β ημίχρονο και σε μία αντεπίθεση-φαρμάκι μείωσε σε 4-1,στο 80ο λεπτό,με τη ΓΟΝΑΤΑ με ατομική ενέργεια.
Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό η κορυφαία παίκτρια του αγώνα ΜΥΛΩΝΑ με κεραυνό από 30 μέτρα,μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμούς της ομάδας της.
Η Διαιτησία των:ΠΙΓΓΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΛΙΑΜΙΡΑ Λ ΚΑΙ ΦΟΥΡΚΑ Γ.,άψογη χωρίς προβλήματα.