Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα τελικά αποτελέσματα στη Γ’ Εθνική (Kυριακή 31/03)

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στην 24η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική, στα ματς της Κυριακής 31/3

Συναρπαστικά παιχνίδια διεξήχθησαν στη Γ’ Εθνική για την 24η αγωνιστική, με πολλά γκολ και ανατροπές. Το αποτέλεσμα που ξεχώρισε ήταν αυτό στο ντέρμπι του 8ου ομίλου, όπου ο Ασπρόπυργος διέσυρε την Καλαμάτα με 5-0 και απέκτησε πλεονέκτημα ανόδου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (30/3)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 0-3
Νέστος Χρυσούπολης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0
ΑΕ Καλαμπακίου-Καβάλα 1-3
Πανσερραϊκός-Εθνικός Σιδηροκάστρου 4-0
Αλέξανδρος Κιλκίς-Κεραυνός Πέρνης 2-2
Αετός Ορφανού-Άρης Αβάτου 1-0

2ος όμιλος
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-0
ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός 1-1
Εδεσσαϊκός-Ερμής Αμυνταίου 3-0
Αγροτικός Αστέρας-ΠΟ Τρίγλιας 0-3
Μελιτέας Μελίτης-ΑΠΕ Λαγκαδά 5-1
Ολυμπιακός Κυμίνων-Αλμωπός Αριδαίας 1-1
Άρης Παλαιοχωρίου-Βέροια 2-1

3ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Μακεδονικός Φούφα 2-0
Θρίαμβος Σερβιανών-Κρόνος Αργυράδων 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης 0-3
Μακεδονικός Σιάτιστας-ΑΕ Λευκίμμης 2-1
Γρεβενά Αεράτα-Θεσπρωτός 1-2
ΑΟ Φλωριάδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.
Ρεπό: Σούλι Παραμυθιάς

4ος όμιλος
Πιερικός-Θησεάς Αγριάς 3-1
Ολυμπιακός Βόλου-Φωκικός 6-1
ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Στυλίδας 3-0
Αστέρας Ιτέας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 3-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Νίκη Βόλου 0-0
ΓΣ Αλμυρού-Απόλλων Μακρυχωρίου 4-0
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Σελλάνων 0-3 α.α.

5ος όμιλος
Προοδευτική-Ατρόμητος Πειραιά 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Γιούχτας 1-0
Ατσαλένιος-Κερατσίνι 1-0
ΑΟ Παλαιόχωρας-Αμπελακιακός 0-1
Επισκοπή-ΑΕ Νεάπολης 6-1
Εθνικός-Ιωνικός 0-0
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας

6ος όμιλος
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας 0-0
Πανηλειακός-Παναιγιάλειος 0-1
Θύελλα Ραφήνας-Αχαρναϊκός 0-1
Πανμοβριακός-Ιάλυσος 0-4
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Νίκη Τραγανού 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληνιακός 0-4
Ρεπό: Φοίβος Κρεμαστής

7ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Αιγάλεω-Ηλυσιακός 2-0
Αιολικός-Πανθηραϊκός 2-1
Χαραυγιακός-Χαλκίδα (6/4)
Θύελλα Καμαρίου-Άγιος Ιερόθεος (6/4)
Καλλιθέα-Άγιοι Ανάργυροι (6/4)
Απόλλων Ερέτριας-Κόρινθος (6/4)

8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας-Ερμιονίδα 0-0 (30/3)
Παναργειακός-ΑΟ Κατασταρίου 2-0
ΑΟ Εικοσιμίας-Μανδραϊκός 2-6
Ασπρόπυργος-Καλαμάτα 5-0
ΑΟ Υπάτου-Παναρκαδικός 1-1
Αμβρυσσέας Διστόμου-Ένωση Λέρνας 4-0
Πάμισος-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2

 

 

Τα τελικά αποτελέσματα στη Γ’ Εθνική (Kυριακή 31/03)
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Ποιό Δημοφιλή

To Top