Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Η Μαρκό με Χίσο 1-0 εκτός τον Άρη Βούλας: Η ανάρτηση των νικητών για το μεγάλο διπλό αλλά και των ηττημένων

‘Μεγάλο διπλό πήρε η Μαρκό επί του Άρη Βούλας με 0-1

Στην σχετική ανάρτηση της Μαρκό για το μεγάλο διπλό αναφέρονται τα εξής:

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΜΑΡΚΟ 0-1
Νικηφόρα πέρασε από την Βούλα η ομάδα μας επικρατώντας ενός πολύ αξιόλογου αντιπάλου σε ένα παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες.
Το γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Χρήστος Χίσο από την άσπρη βούλα στο 15ο λεπτό,ενώ δοκάρι στο 10ο λεπτό είχε ο Αστέριος Καλιαμπάκας!
Μετά από αυτή την νίκη και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Αστέρα Βάρης οι δύο ομάδες ισοβάθμησαν και έτσι προβλέπεται ένα συναρπαστικό φινάλε!

Στο μεταξύ στην ανάρτηση του Άρη Βούλας αναφέρονται τα εξής:

Όσοι βρέθηκαν στο Δημοτικό Γήπεδο Βούλας αναρωτήθηκαν, ποιά ήταν τελικά η ομάδα που κυνηγάει την άνοδο και ποια είναι στη μέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Μαρκόπουλου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι είχε ένα δοκάρι και προηγήθηκε με ενα αυστηρό πέναλτι. Ο Άρης αντέδρασε χάνοντας κάποιες, αλλά λίγες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο η ομάδα της Βούλας είχε καθολική υπεροχή, ενώ το Μαρκό προσπαθούσε να κρατήσει την νίκη με νύχια και με δόντια, παίζοντας στο 1/3 του γηπέδου. Οι παίκτες του έπεφταν κάτω συνέχεια, ώστε στο τέλος ο διαιτητής να κρατήσει 6΄ καθυστέρηση, που θα μπορούσε κάλλιστα να δώσει και 10΄με τις τοσες καθυστερήσεις συν τις αλλαγές που έγιναν. Εκτός απο δυο μεγάλες ευκαιρίες που είχε η ομάδα της Βούλας στη διάρκεια του Β΄ημιχρόνου, η μεγαλύτερη ευκαιρία χάθηκε στο 95′, όταν μέσα απο την μικρή περιοχή το σουτ του Γεωργάκα περνάει πάνω απο το δοκάρι χάνοντας την ευκαιρία ισοφάρισης. Οι παίκτες μας δεν τα παράτησαν ποτέ παλεύοντας μέχρι το τέλος, αλλά είναι πολύ δύσκολο όταν ο αντίπαλος προσπαθεί να κρατήσει το αποτέλεσμα παίζοντας μόνο άμυνα και κάνοντας συνέχεια καθυστέρηση. Αυτά τα παιχνίδια που ειναι αρκετά μέσα στην έδρα μας φέτος, μόνο σε πεισμώνουν παρά σε στεναχωρούν.

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΜΑΡΚΟ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΛΩΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1994) 1 (1997) ΝΙΚΟΛΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
67′ Κίτρινη Κάρτα(12′) ΛΑΖΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (2000) 2 (1998) ΝΤΑΗ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Κίτρινη Κάρτα(15′)
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 3 (1998) ΜΑΝΩΛΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΒΑΤΙΣΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (1982) 4 (1992) ΤΣΙΚΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 93′
ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1997) 5 (1998) ΑΡΣΕΝΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ Κίτρινη Κάρτα(38′)
90′ ΛΙΟΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1991) 6 (1985) ΤΖΙΒΙΛΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΟΣ
ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΕΤΡΟΣ (1995) 7 (1985) ΠΛΙΑΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 60′
SCORVO LOPES GABRIEL FRANCISCO (1994) 8 (1995) ΦΟΥΚΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Κίτρινη Κάρτα(70′)
ΚΡΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1994) 9 (1989) ΚΑΛΙΑΜΠΑΚΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ 63′
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (1990) 10 (1990) ΧΙΣΟ ΑΜΑΡΙΛΝΤ Γκολ (με πέναλτυ)! Κίτρινη Κάρτα(80′) 87′
57′ ΧΑΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1994) 11 (1985) ΖΑΡΑΔΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Αναπληρωματικοί
90′ ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (1997) 12 (2001) ΚΟΚΑΒΕΣΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 93′
ΣΚΟΥΡΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1998) 13 (2000) ΣΟΦΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 87′
57′ ΜΕΛΕΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1988) 14 (1997) ΓΚΡΙΜΕΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 60′
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (1994) 15 (1983) ΚΥΡΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
67′ GJURA NIKOLLA (2001) 16 (1999) ΚΑΚΑΓΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ