Γ' ΕΠΣΑ

Ο ΓΣ Καισαριανής με ανατροπή στο σκορ φιλικό 3-2 με τον Πανιώνιο Καισαριανής

Σε ένα δυνατό τεστ με έναν επίσης δυνατό αντίπαλο όπως ο συμπολίτης Πανιώνιος Καισαριανής η ομάδα του ΓΣ Καισαριανής κατάφερε και διεύρυνε το σερί των νικών αφού επικράτησε με 3-2 ενώ αγωνίστηκαν όλοι οι παίκτες της νικήτριας ομάδας
Το πρώτο ημίχρονο αναλώθηκε σε δυνατές μονομαχίςς όπου λόγω του δυνατού αέρα δεν μπόρεσε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.

Από τη μεριά του ΓΣ Καισαριανής υπήρχε μια καλή ευκαιρία όπου ο Αποστολόπουλος αστόχησε σε τετ α τετ
Στο φινάλε το ημιχρόνου ο Πανιώνιος κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πρασσά
Στο δεύτερο ημίχρονο με την έναρξη το ματς έφερε στα ίσια ο Μαλλίδης με πλασέ.
Μετά από δυο λεπτά ο Πρασσάς έβαλε μπροστά στο σκορ και πάλι τον Πανιώνιο Καισαριανής με αριστοτεχνικό ψιλοκρεμαστό σουτ από τα πλάγια.
Όμως η ομάδα του ΓΣ Καισαριανής έβγαλε αντίδραση και γύρισε το ματς με γκολ του Τσιτιμάκη όπως και του Μαρδάκη.
Μετά το ματς ο κοουτς του ΓΣ Καισαριανής Πολυμέρης έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του και επισήμανε τη σκληρή δουλειά που θα ακολουθήσει εν όψει του πρώτου τελικού με τον Κεραυνό Πετρουπολης την επόμενη Κυριακή