ΥΠΟΔΟΜΩΝ

ΒΙΝΤΕΟ: Το 0-1 πρόκρισης της Μικτής Κ14 της ΕΠΣΑ με την ΕΠΣ Κυκλάδων εκτός

Δείτε το βίντεο με το 0-1 πρόκρισης της Μικτής Κ14 της ΕΠΣΑ εκτός έδρας με την αντίστοιχη της ΕΠΣ Κυκλάδων

Η αποβολή του Κάτρη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου στέρησε από την ομάδα των Κυκλάδων το δικαίωμα να διεκδικήσει τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού στην κατηγορία Κ14. Τελικά με ένα γκολ του Διαμάντη στο 47ο λεπτό η μικτή της Αθήνας πήρε την πρόκριση με 1-0.

Οι σημαντικότερες φάσεις.

14ο λεπτό ο ο Φέγγης στην προσπάθειά του να αποκρούσει έπιασε την μπάλα με το χέρι και δόθηκε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Παπαντριανταφύλλου ο έστειλε την μπάλα άουτ.

35 λεπτό ο Κάτρης αποβλήθηκε από τον διαιτητή Λεμπέση και οι Κυκλάδες έμειναν με δέκα παίκτες.

Στο 2ο ημίχρονο ημίχρονο η ομάδα της Αθήνας ένα λεπτό μετά την πρώτη της αλλαγή βάζοντας στον αγωνιστικό χώρο τον Στεφάνου αντί του Παπατριανταφύλλου προηγήθηκε με σουτ του Διαμάντη από πλάγια θέση στο 47ο λεπτό.

Στο 49΄ ο Γιαννακόπουλος απείλησε με την ισοφάριση όμως το σού που πραγματοποίησε το απέκρουσε ο Έξαρχος.

Διαιτητής: Λεμπέσης Βοηθοί: Κορωνάς, Καρακελές

ΕΠΣ Κυκλάδων (Μοστράτος) Ξαγοράρης, Ορφανός, Γιαουπάι, Ψαρράς, Φέγγης, Βαμβακούσης, Μακρυωνίτης (69΄Κουκάς), Παντελαίος, Γιαννακόπουλος (56΄ Κουρέτα), Κάτρης, Φιλιππούσης (63′ Κυρίτσης)

ΕΠΣ Αθηνών (Δημητρίου): Έξαρχος, Τσιρβούλης,Σκιαδαρέσης, Καλαϊτζής, Δαμής, Κυργοτάσης, Αθανασιάδης, Παπατριανταφύλλου (46 Στεφάνου), Σκαϊλίδης, Σπαθάρης, Διαμαντής (70+Γκίκας).