Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σημαντικό τρίποντο οι Νικητές Ανθούσας με 3-1 επί του Καπανδριτίου (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Μία ακόμη νίκη σημείωσε η ομάδα του Ηλία Τριανταφύλου-οι Νικητές Ανθούσας, επικρατώντας με 3-1 του μαχητικού ΑΠΕΣ Καπανδριτίου ύστερα από μια καλή εμφάνιση. Σε όλον τον αγώνα η ομάδα των Νικητών Ανθούσας ήταν καλύτερη και με το γνωστό της παιγνίδι κατοχής δημιουργούσε συνεχώς φάσεις ενώ απειλήθηκε ελάχιστες φορές. Το σκορ άνοιξε ο Φενερίδης στο 21’ όταν κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με όμορφη προβολή σημείωσε το 1-0. Λίγο αργότερα οι παίκτες του Καπανδριτίου, κέρδισαν πέναλτι που ορθά σημείωσε ο διαιτητής και στο 27’ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σελίστα. Μετά το γκολ αυτό οι παίκτες των Νικητών Ανθούσας αύξησαν την πίεσή τους και είχαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Μπαβέλα που είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι στο 29’ και Φενερίδη στο 30 ‘, ενώ δεν δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι στον Λεμονή στο 32’ παρά την σαφή υπόδειξη του βοηθού. Τελικά στο 45’ ο Λεμονής πάσαρε στον Ντρενογιάννη ο οποίος με εξαιρετική κίνηση και αψογο τελείωμα έκανε το 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι παίκτες των Νικητών Ανθούσας δεν έχασαν καμία στιγμή τον έλεγχο του αγώνα και σημείωσαν το 3-1 με δυνατό μακρινό σουτ του Λεμονή στο 55’. Μέχρι να λήξει ο αγώνας η ομάδας των Νικητών Ανθούσας δεν απειλήθηκε ενώ χάθηκαν τουλάχιστον 5 κλασσικές ευκαιρίες για να μεγαλώσει ο δείκτης του σκορ (Ντρενογιάννης 59’ – Φενερίδης 62’, 68´, 78΄ – Λεμονής 85’).
Επόμενος αγώνας για τους Νικητές Ανθούσας το ντέρμπι με τον Μαύρο Αετό στο Πολυδένδρι.

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΦΙΛΑΝΔΡΑΣ ΚΛΕΑΡΧΟΣ (2001) 1 (2003) UKU REDON 55′
ΓΕΡΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1997) 2 (1999) ΜΑΝΤΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ
ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (2000) 3 (2001) FETAHU GEZIM
LEKA ANGJELIN (2000) 4 (1996) ΒΕΛΤΑΝΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΠΑΒΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1996) 5 (2002) BUSHI KLEON 60′
83′ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1997) 6 (2002) ZDRAVA ANDIUS
73′ Γκολ! ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2001) 7 (1999) ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
28′ ΓΥΦΤΕΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1996) 8 (1992) ΝΥΧΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1996) 9 (1999) ΠΑΤΣΑΧΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
Γκολ! ΛΕΜΟΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1990) 10 (1995) ΣΕΛΙΣΤΑ ΕΝΤΡΙΓΙΟΥΣ Γκολ! 70′
Γκολ! ΦΕΝΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (2000) 11 (2000) ΝΕΛΙ ΓΙΩΡΓΟ
Αναπληρωματικοί
28′ ΤΡΙΚΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (2000) 12 (1987) ΓΟΥΝΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 70′
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (1992) 13 (1999) ΑΒΑΡΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 60′
83′ ΜΙΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (2000) 14 (1999) ΒΑΡΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 55′
ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (1999) 15
73′ ΚΥΡΛΑΚΗΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ (1998) 16