Α' ΕΠΣΑ

Ο Πανερυθραϊκός 2-0 τη Διάνα Ηλιούπολης

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ (2-0 ΣΤΗΝ ΕΡΥΘΡΑΙΑ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΑΓΩΝΕΣ

Δίκαιο το αποτέλεσμα. Ο Πανερυθραϊκός σημειώνει την τρίτη διαδοχική του νίκη, ενώ η Διάνα χάνει το πρώτο παιχνίδι μετά από πέντε αγωνιστικές. Η τοπική ομάδα ήταν εμφανώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 14ο λεπτό της συνάντησης. Στην επανάληψη προσπάθησε να διατηρήσει το υπέρ της σκορ και διεύρυνε την διαφορά λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού. Ευχαριστούμε τον κύριο Γιάννη Ιωσηφέλη για την συνεργασία στην σημερινή κάλυψη.

Δείτε την ροή του αγώνα με την αντίστροφη ροή:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 2-0. Σκόρερς ο ΑΡΑΜΠΑΝΤΖΗΣ (14ο λεπτό) και ο ΜΠΑΜΠΑΛΟΥΚΑΣ (85ο λεπτό). Ο ΜΠΑΜΠΑΛΟΥΚΑΣ ήταν ο καλύτερος παίκτης του αγώνα.

90: αλλαγή για τον Πανερυθραϊκό. Στην θέση του Αναγνωστή μπήκε ο Κογιος.

85: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟ. 2-0. Σκόρερ ο ΜΠΑΜΠΑΛΟΥΚΑΣ με σουτ σε αντεπίθεση των γηπεδούχων.

82: ο Πανερυθραϊκός προσπαθεί να κρατήσει την νικη, ενώ η Διανα, καλύτερη από το πρώτο ημίχρονο, κάνει προσπάθειες να επιστρέψει στο παιχνίδι. Παραμένει το 1-0.

73: Τετάρτη και τελευταία αλλαγή για την Διανα. Ο Αλέξης Ζώης στην θέση του Αντώνη Μπαλαφούτη.

70: αλλαγή για τον Πανερυθραϊκό . Στην θέση του Σπαρταλη ο Γλυνός.

67: Η μεγαλύτερη ευκαιρία για την φιλοξενούμενη ομάδα της Διάνα Ηλιούπολης το παιχνίδι. Προσπάθεια του Κετσετζόγλου και σουτ του Χρήστου Μπαλαφούτη σε κενό τέρμα, αουτ. Παραμένει το 1-0.

65: Υποψία φάσης για την Διανα με αδύναμο σουτ του Κετσετζόγλου στα χέρια του τερματοφύλακα. 1-0.

59: πολύ καλό σουτ του Καλλέργη λίγο αουτ.

58: Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο τα πρώτα λεπτά της επανάληψης. 1-0.

46: Τρίτη αλλαγή για την Διανα. Στην θέση του Χύσα ο Χρήστος Μπαλαφούτης.

16.36: έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

Απόλυτη κυριαρχία για την γηπεδούχο ομάδα στα πρώτα 30’ της συνάντησης. Προηγήθηκε, ήταν ανώτερη και υποχρέωσε τον προπονητή της Διάνα να πραγματοποιήσει δύο αλλαγές στο 26ο λεπτό. Σκόρερ του αγώνα ο ΑΡΑΜΠΑΝΤΖΗΣ (14’), αλλά ο ΜΠΑΜΠΑΛΟΥΚΑΣ ήταν ο κορυφαίος της συνάντησης, δημιουργώντας πολλά προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 1-0.

45+2: Καλή προσπάθεια του Πανερυθραϊκού με τον Μπαμπαλουκά.

42: κίτρινη για τον Μπουραζά (Διανα). Παραμένει το 1-0.

35: φάουλ για την Διανα με τον Καλλέργη σε πολύ καλή θέση. Χωρις αποτέλεσμα. Σουτ πάνω στο τείχος.

33: Σπουδαία ευκαιρία για τον Πανερυθραϊκό με τους Μπαμπαλουκά και Αναγνωστή.

29: Μεγάλη ευκαιρία για την Διανα με τον Κετσετζόγλου που βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από προσπάθεια του Καλλεργη. Παραμένει το 1-0.

26: Διπλή αλλαγή για την Διανα. Στην θέση των Κουτρούλη και Βλάχου, οι Τζιβελέκης και Πανίδης (επανέρχεται μετά από μεγάλο διάστημα). 1-0.

14: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟ. Σκόρερ ο ΑΡΑΜΠΑΝΤΖΗΣ από προσπάθεια του Μπαμπαλουκά. 1-0.

13: Επανέρχεται ο Καλλέργης

12: Τραυματισμός Καλλέργη. Διακοπή

10: Σωτηρία απόκρουση πάνω στην γραμμή για τον Ντζαβίδα. Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανερυθραϊκό. 0-0.

8: Ευκαιρία των γηπεδούχων με κεφαλιά του Σουμελίδης λίγο αουτ.

15:33: Έναρξη του αγώνα.

15:15: Πολλές αλλαγές για την ΔΙΑΝΑ στην βασική της εντεκάδα. Απουσιάζει το κεντρικό αμυντικό δίδυμο των Γιαννουλάκη και Χριστόπουλου. Επισης δεν είναι στην ομάδα ο τραυματίας Αουρέλ Νικόλι και ο ασθενής Παναγιώτης Αναστασίου. Θέση στην βασική ομάδα για τους Ντζαβίδα, Μπουραζά και Αντώνη Μπαλαφουτη.